Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3iOSAND
Okładka Tank Battles (X360)
OkładkaTank Battles (X360)

Tank Battles

Pancerna strzelanina utrzymana w lekko humorystycznym tonie. Od gier pokroju World of Tanks wyróżnia ją także sposób prezentacji akcji (oddalony rzut izometryczny) oraz odejście od realizmu na rzecz bezkompromisowej rozwałki.

Akcji | czołgi | elementy zręcznościowe | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tank Battles Premiera

20sie2009

PS3

30wrz2009

X360

7lis2013

iOS AND

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Gry podobne do Tank Battles

Worms

Battlezone (2008)

Death Tank

Tank Battles jest dynamiczną, arcade’ową strzelanką z czołgami w roli głównej. Akcja w produkcji studia Gameloft, znanego z takich serii jak Modern Combat i Asphalt, prezentowana jest z rzutu izometrycznego, a sama gra stawia na bezkompromisową rozwałkę, co wyróżnia ją na tle realistycznych pancernych shooterów pokroju World of Tanks. Tytuł w pierwszej kolejności doczekał się premiery na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a następnie został przeniesiony – z kilkoma zmianami (m.in. przejście na model free-to-play) – na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

Fabuła

Tank Battles podchodzi do tematyki starć pancernych w lekki i mocno humorystyczny sposób. Akcja gry toczy się na wyspie należącej do legendarnego generała McTankersona. Organizuje on turniej, którego zwycięzca zostanie mianowany Królem Czołgów. Gracze wcielają się w dowódców mających chrapkę na ten tytuł.

Mechanika

Starcia rozgrywane są pomiędzy czterema rywalami na niewielkich arenach. Bitwy obserwujemy z lotu ptaka i kierujemy podczas nich pojedynczym czołgiem. W kampanii solowej rolę przeciwników bierze na siebie sztuczna inteligencja. Poziom trudności rośnie w miarę zaliczania kolejnych misji, sprowadzających się głównie do likwidacji wrogów. Gracz dokonuje tego robiąc użytek z otoczenia – niszcząc niektóre obiekty, rykoszetując pociskami i chowając się za osłonami.

W zamian za zwycięstwa użytkownik otrzymuje walutę, którą przeznacza na zakup ulepszeń o charakterze defensywnym i ofensywnym. Do tych ostatnich zalicza się zwiększanie siły ognia, a także broń dodatkowa (miny, wieżyczki strzelnicze). Każdą maszynę możemy też modyfikować i ulepszać zmieniając działa, pancerz, gąsienice, kamuflaż i inne części. W sumie gra oferuje ponad 90 tysięcy kombinacji w tym zakresie.

Tryby gry

Choć podstawą zabawy w Tank Battles na platformę PS3, AND itd. jest kampania solowa, w grze nie zabrakło również sieciowego multiplayera. Opcja wieloosobowa, podzielona na tryby Death Match, Team Death Match oraz Capture the Flag, pozwala rywalizować jednocześnie czterem graczom na dziesięciu mapach. Jako że mechanika zabawy jest bardzo dynamiczna, zmagania są widowiskowe i nie nudzą się szybko. Dodatkowo uatrakcyjnia je duża liczba interaktywnych elementów na mapach i obecność sieciowych rankingów.

Kwestie techniczne

Zmagania w Tank Battles na platformę PS3, AND itd. prezentowane są z lotu ptaka i toczą się na stosunkowo niewielkich arenach. Siłą rzeczy gra nie robi więc szczególnego wrażenia pod kątem szaty graficznej. Trzeba jednak przyznać, że prezentuje się ona na tyle atrakcyjnie, że nie obrzydza zabawy. Wyjątkowo dobrze wygląda destrukcja otoczenia oraz wszędobylskie eksplozje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Tank Battles: 12+

Tank Battles Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
iOS
AND
PS3
X360