Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Tales of the World: Reve Unitia (3DS)

Tales of the World: Reve Unitia 3DS

Turowa strategia RPG, której bohaterami są postacie znane z niezliczonych część serii Tales of, a więc jednego z najbardziej znanych i wiekowych cykli jRPG. Akcja gry rozgrywa się w zupełnie nowym świecie fantasy, znanym jako Revalia.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Tales of the World: Reve Unitia (3DS)

data premiery gry w wersji 3DS:

23października2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of the World: Reve Unitia to strategiczna gra RPG z turowym systemem walki, która należy do pobocznej serii cyklu jRPG Tales of. Za stworzenie produkcji jak zwykle odpowiada japońska firma Bandai Namco. Reve Unitia jest pierwszą odsłoną Tales of The World, która ukazała się na konsoli Nintendo 3DS, poprzednie trafiły bowiem jedynie na PSP oraz Game Boy'a Color. Tradycyjnie fabuła tytułu skupia się na postaciach, które pojawiały się w kolejnych częściach Tales of. Tales of the World tworzone jest przede wszystkim dla fanów marki, a głównym magnesem i atrakcją tytułów spod tego szyldu są interakcje pomiędzy bohaterami wywodzących się z różnych gier oraz światów.

Akcja Reve Unitia ma miejsce w świecie znanym jako Revalia, którego istnienie uzależnione jest od snów jego mieszkańców. Na samym początku rozgrywki, do tego tajemniczego miejsca w niewyjaśniony sposób trafiają bohaterowie gier Tales of, którzy zapominają o swoich dotychczasowych przygodach i przyjaciołach. Znając jedynie swoje prawdziwe imię próbują odnaleźć się w zaskakujących dla nich okolicznościach. Narracja gry podzielona jest na dwie części, które przedstawiają losy dwóch grup postaci, stających po przeciwnych stronach konfliktu rozdzielającego Revalię. Fabuła została przedstawiona w formie znanej z gier visual novel. W tytule nie brakuje różnorodnych scenek przerywnikowych i humorystycznych dialogów.

Rozgrywka przypomina wiele klasycznych japońskich taktycznych RPG. Trójwymiarowe pole walki zostało przedstawione w widoku izometrycznym i podzielone siatką na kwadratowe pola, po których poruszają się nasze postacie oraz przeciwnicy. Gracze mogą wykorzystywać rozmaite umiejętności specjalne oraz ataki, a także dobierać ekwipunek postaci. Poza bitwami podróżujemy pomiędzy lokacjami za pomocą mapy świata, na której znajdują się także opcjonalne lokacje i misje, dzięki którym możemy zwerbować kolejnych członków drużyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tales of the World: Reve Unitia

odpowiednia dla każdego wieku