Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation (PC)
OkładkaTales from Candlekeep: Tomb of Anihilation (PC)

Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation PC

Inspirowana grą planszową z serii Dungeons & Dragons Adventure System pt. Tomb of Anihilation, osadzona w znanym uniwersum Zapomnianych Krain (ang.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation Premiera PC

11października2017

producent: BKOM Studios wydawca: BKOM Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation

Space Hulk: Ascension

Confrontation

Prodigy Tactics

Przygotowane z myślą o PC Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation jest turową strategią, w której kierujemy drużyną 1-4 bohaterów i przeczesujemy lochy pełne skarbów i groźnych przeciwników. Gra jest oparta o cykl gier planszowych (nie należy ich mylić z „papierowymi” grami RPG, również sygnowanymi logiem D&D) Dungeons & Dragons Adventure System, a także znany m.in. z serii Baldur’s Gate i Icewind Dale oraz licznych książek setting Zapomnianych Krain (Forgotten Realms). Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada BKOM Studios.

Fabuła

Akcja Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation toczy się na zdradzieckim półwyspie Chult. Czwórka poszukiwaczy przygód musi poradzić sobie z niebezpieczną dżunglą, labiryntami i lochami, by znaleźć i odwrócić śmiertelnie niebezpieczną klątwę

Mechanika

Gra studia BKOM jest typową strategią opartą o system tur, będącą cyfrową adaptacją gry planszowej. Gracze wybierają 1-4 zróżnicowanych bohaterów:

  1. Artus Cimber – dawny Harfiarz i strażnik Pierścienia Zimy, który pozwala mu władać magią lodu. Doskonale radzi sobie z łukiem i sztyletem.
  2. Asharra – należąca do skrzydlatej rasy Aarakocra, potężna i ambitna czarodziejka, władająca szeroką gamą zróżnicowanych zaklęć.
  3. Birdsong – młoda i przebiegła Tabaxi (to ludzie-koty Zapomnianych Krain). Bard, walczący z wrogami za pomocą miecza i pieśni.
  4. Dragonbait – jaszczuroczłowiek (Saurial) z dalekiego świata. Doskonale wyszkolony, spokojny i stawiający na precyzję wojownik.

Obserwując swoich poszukiwaczy przygód z perspektywy izometrycznej, przemierzamy losowo generowane plansze, mierzymy się z przeciwnikami, zdobywamy doświadczenie (pozwalające odblokować kolejne poziomy oraz zdolności) i zbieramy skarby. Gra oferuje kilkadziesiąt odmiennych zadań – zarówno pobocznych, jak i należących do głównej linii fabularnej – a także rozbudowany system rzemiosła.

Tryby gry

Gra Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation posiada wyłącznie tryb dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation została wykonana w trzech wymiarach. Styl artystyczny zarówno postaci, jak i lokacji nawiązuje do materiału źródłowego – powiązanych z uniwersum Zapomnianych Krain gier planszowych oraz podręczników do systemu Dungeons & Dragons.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation: Odpowiednia dla każdego wieku.