Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Table of Tales: The Crooked Crown (PS4)

Table of Tales: The Crooked Crown PS4

Przeznaczone na gogle VR taktyczne RPG w realiach fantasy, naśladujące stołową grę figurkową. Table of Tales umożliwia doświadczanie przygód w świecie pełnym magii i potworów, który przemierzamy w poszukiwaniu skarbów, kierując czteroosobową drużyną łotrów.

RPG | turowe | planszowe | towarzyska | taktyczne | karciane | multiplayer | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Table of Tales: The Crooked Crown (PS4)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

16kwietnia2019

16kwietnia2019

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Table Of Tales: The Crooked Crown to połączenie karcianki ze stołową grą fabularną i RPG, którą rozgrywamy przy wykorzystaniu okularów wirtualnej rzeczywistości na PlayStation 4. Przeniesienie gry planszowej do cyfrowego świata nie jest nowe dla studia Tin Man Games, które na swoim koncie ma między innymi The Warlock Of Firetop Mountain czy inspirowany grą paragrafową The Forest of Doom.

Fabuła

Tytułowy Table of Tales to magiczny artefakt dający możliwość doświadczenia niezliczonych przygód w różnych światach każdemu, kto postanowi do niego zasiąść. W momencie, gdy się na to decydujemy, stół ożywa i otwiera się przed nami plansza świata przepełnionego magią i piratami. Dostajemy możliwość kierowania czteroosobową drużyną łotrów, w której skład wchodzą Nuna, The Hammer, Thomas oraz Horatio. Naszym zadaniem jest przeżycie wielu przygód, poznając świat wokół archipelagu The Crown, podejmowanie jak najlepszych decyzji, toczenie walk, a wszystko po to, aby skończyć z jak największą ilością skarbów.

Mechanika

Gra nastawiona jest na poznawanie fabuły, na którą wpływ mają podejmowane przez nas decyzje. Niejednokrotnie mogą one doprowadzić nas do rozgrywanych w turach potyczek z przeciwnikami.

W grze kierujemy figurkami reprezentującymi członków naszej drużyny, które niczym w grze planszowej przesuwają się po siatce złożonej z kwadratów. Każdy z bohaterów specjalizuje się w innych umiejętnościach i posiada własny wachlarz specjalnych zdolności, które mądrze wykorzystane stają się kluczem do wygranych walk. Na sukces wpływają też zagrywanie odpowiednich kart umiejętności oraz na szczęśliwe rzuty kostką.

Kwestie techniczne

Table Of Tales dostosowana jest do rozgrywki przy użyciu okularów PlayStation VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1,5+ GB

Cena gry w dniu premiery: 84,00 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Table of Tales: The Crooked Crown

Wymagania wiekowe Table of Tales: The Crooked Crown

16+