Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3ANDPS1
Okładka Syphon Filter 3 (PSV)
OkładkaSyphon Filter 3 (PSV)

Syphon Filter 3

Trzecia część serii opowiadającej o losach tajnych agentów, którzy próbują powstrzymać terrorystów planujących użyć broni biologicznej. Syphon Filter 3 bezpośrednio nawiązuje do wątków z poprzednich odsłon cyklu.

Akcji | TPP | skradanki | reedycje/remastery/remaki | PSOne Classics | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syphon Filter 3 Premiera

6lis2001

PS1

18paź2007

PS3

6cze2011

AND

28sie2012

PSV

Trzecia odsłona popularnej serii gier akcji z widokiem TPP. Tytuł bezpośrednio nawiązuje do wątków przedstawionych w dwóch poprzednich częściach Syphon Filter – łączy w sobie cechy prequela i sequela. W samej rozgrywce autorzy postawili na sprawdzone mechaniki, łącząc dynamiczne sekwencje akcji z elementami skradanki.

Fabuła

Tajni agenci, którzy próbowali zapobiec terrorystycznym planom w poprzednich częściach Syphon Filter, stają przed kongresową komisją. Gabe Logan, Ling Xian i Lawrence Mujari muszą odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących podjętych przez nich działań w ramach śledztwa dotyczącego wirusa Syphon FIlter. Zeznania stają się okazją do odtworzenia przebiegu misji sprzed lat. Z czasem prowadzą bohaterów do szokujących odkryć… Trzecia część cyklu łączy cechy prequela i sequela – większość zadań odbywa się przed tymi pokazanymi w poprzedniczkach, ale są też te, które stanowią bezpośrednią kontynuację rozpoczętych wcześniej wątków.

Mechanika

Syphon Filter 3 to gra akcji, w której kamera prezentuje akcję zza pleców postaci. Autorzy nie zmieniali sprawdzonych mechanik, więc w trójce na graczy ponownie czeka dziewiętnaście misji, w których trzeba wykazać się sprytem podczas sekcji skradankowych i precyzją podczas strzeleckich potyczek z przeważającymi siłami wrogami. W razie potrzeby posiadacz konsoli może przełączyć się na widok FPP, by dokładniej celować i skuteczniej likwidować cele. Kolejne misje wypełnione są konkretnymi zadaniami - agenci muszą docierać we wskazane miejsca, zdobywać ważne dowody, eliminować cele i tak dalej.

Obok podstawowego modułu kampanii dla pojedynczego gracza, Syphon Filter 3 pozwala też na zabawę wieloosobową. W dedykowanym trybie fani serii mogą wybierać spośród dwudziestu siedmiu postaci i toczyć efektowne pojedynki jeden na jednego na jedenastu dostępnych mapach.

Nowością w trzeciej części są mini-gry, w których możliwe jest szlifowanie umiejętności. Autorzy przygotowali kilka rodzajów wyzwań, w których należy ochraniać rozbrajającego bomby sapera, pokonać wszystkich wrogów, wykazać się jako snajper czy po cichu wykraść dane w jak najkrótszym czasie. Każdą z misji można podjąć na kilku, stopniowo odblokowujących się wraz z sukcesami na polu walki, poziomach trudności.

Kwestie techniczne

Syphon Filter 3 to trójwymiarowa gra akcji utrzymana w stylistyce political fiction. Tytuł wyróżnia skomplikowana, dojrzała fabuła oraz wysoki poziom trudności, co sprawia, że jest on dedykowany dojrzalszemu odbiorcy. Za scenariusz odpowiada m.in. John Garvin, który w kolejnych latach napisał też skrypty do Uncharted: Złota Otchłań i Days Gone.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Syphon Filter 3: 18+

Syphon Filter 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Xperia Play
PS3
PSV
AND
PS1