Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Super Robot Wars 30 (PC)
OkładkaSuper Robot Wars 30 (PC)

Super Robot Wars 30

Super Robot Wars 30 to taktyczne RPG koncentrujące się na turowych bitwach. W starciach dowodzimy oddziałami mechów pochodzących z wielu popularnych japońskich seriali animowanych, m.in. Mobile Suit Gundam czy Code Geass.

RPG | turowe | taktyczne | mechy i roboty | manga i anime | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Robot Wars 30 Premiera

27paź2021

PC PS4 Switch

Super Robot Wars 30 to taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, należąca do popularnej serii firmy Namco Bandai. Projekt opracował znany z wielu poprzednich odsłon cyklu, japoński zespół B.B. Studio, który powstał z połączenia należących do tego wydawcy studiów BEC i Banpresoft.

Fabuła

Fabularnie gra jest jednym wielkim crossoverem, w którym spotykają się postacie i elementy z kilkudziesięciu popularnych japońskich marek z gatunku mecha (gra została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako produkcja RPG, która wykorzystuje najwięcej różnych marek). Wszyscy ci bohaterowie łączą siły, aby stawić czoła armii wielkich potworów znanej jako Kikaiju.

Gracz wciela się w wędrującego po zgliszczach Japonii mężczyznę lub kobietę. Akcja zaczyna się opodal bazy sił obronnych Ziemi, wokół której zgromadziło się wielu uchodźców. Wkrótce po tym, jak nasza postać przybywa w to miejsce, zostaje ono zaatakowane przez siły Kikaiju. W wyniku tego ginie cała załoga, która miała pokierować supernowoczesnym statkiem Dreistragger. Zdesperowane dowództwo oddaje jednostkę w ręce uczniów i instruktorów pobliskiej akademii. Do walki dołącza również nasza postać, która w hangarze natyka się na porzuconego mecha.

Mechanika

Super Robot Wars 30 to taktyczna gra RPG, więc rozgrywka koncentruje się na toczeniu bitew. Potyczki rozgrywane są w systemie turowym i dowodzimy w nich drużyną mechów, a wydarzenia obserwujemy z izometrycznej kamery.

System bitewny jest bardzo rozbudowany. Do wyboru jest masa robotów dysponujących różnorodnymi cechami i technikami. Niektóre z nich mogą się również transformować. Piloci także mają własne umiejętności specjalne, pozwalające zarówno wykonywać potężniejsze ataki, jak i unikać trafień czy wyprowadzać kontrataki.

Misje w grze są zróżnicowane. Wiele z nich wymaga wykonywania konkretnych zadań, a nie tylko pokonania wszystkich sił wroga. Musimy m.in. zajmować dane lokacje, osłaniać ewakuacje czy neutralizować dowódców nieprzyjacielskich sił.

Pomiędzy bitwami wykorzystujemy zasoby zdobyte w potyczkach do trenowania pilotów, ulepszania robotów oraz zdobywania premii wzmacniających naszą armię.

Tryby gry

Super Robot Wars 30 oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Produkcja posiada prosta, ale miłą dla oka dwuwymiarową grafikę, która skutecznie odtwarza klimat animowanych seriali o wielkich robotach.

Mechy i postacie

W pojawiają się postacie i roboty z następujących seriali anime:

 1. Super Electromagnetic Robot Combattler V
 2. Mobile Suit Gundam
 3. Mobile Suit Z Gundam
 4. Z-MSV
 5. Mobile Suit Gundam Char’s Counterattack
 6. M-MSV
 7. Mobile Suit V Gundam
 8. Mobile Suit Gundam NT (Narrative)
 9. Heavy Metal L-Gaim
 10. The Brave Police J-Decker
 11. The King of Braves GaoGaiGar FINAL
 12. The King of Kings: GaoGaiGar VS Betterman
 13. Code Geass: Lelouch of the Rebellion III Glorification
 14. Code Geass Lelouch of the Re;surrection
 15. Getter Robo Armageddon
 16. Mazinger Z: Infinity
 17. Mazinkaiser (INFINITISM)
 18. Magic Knight Rayearth
 19. Gun X Sword
 20. Majestic Prince
 21. Knight's & Magic
 22. SSSS.GRIDMAN

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Super Robot Wars 30

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Super Robot Wars 30 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6750
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 320
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Quad Q9400
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 9800 GTX
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
Switch