Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Super Pokemon Rumble (3DS)

Super Pokemon Rumble 3DS

Trójwymiarowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę na zabawkowymi pokemonami wybierającymi się w pełną niebezpieczeństw podróż po fantastycznej krainie zamieszkałej przez podobne im stworki.

Akcji | hack'and'slash | Pokemon | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Super Pokemon Rumble (3DS)

producent: Ambrella

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

11sierpnia2011

2grudnia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Pokemon Rumble jest sequelem stworzonego z myślą o Wii i wydanego w 2009 roku Pokemona Rumble, a także pierwszą pełnoprawną grą z kieszonkowymi stworkami, która zagościła na konsoli 3DS. Tytuł stworzyło należące do Nintendo studio Ambrella, mające już wcześniejsze doświadczenie w produkcji pobocznych tytułów z serii na najważniejsze konsole japońskiego koncernu.

W przeciwieństwie do głównych gier z serii Pokemon, będących typowymi grami jRPG, w których wcielamy się w osobę zbierającą i przygotowująca stworki do walki z innymi trenerami, w Super Pokemon Rumble kontrolujemy jedynie małe zabawkowe pokemony, w świecie zamieszkałym przez awatary Mii, reprezentujące każdego właściciela 3DS-a. Na początku gry pokemonowe zabawki ożywają i wybierają się w pełną niebezpieczeństw podróż, w trakcie której będą mogły walczyć lub zaprzyjaźnić się ze sobą, tworząc drużyny. Zadaniem graczy będzie przeprowadzenie kontrolowanej przez nich grupy zabawek przez kolejne poziomy i światy.

Super Pokemon Rumble jest prostą grą akcji, która nie sprawi problemów nawet niedoświadczonym graczom. W trakcie rozgrywki przeprowadzamy stworki przez najeżone przeciwnikami trójwymiarowe plansze, na których końcach czekać będzie zazwyczaj walka z silniejszym bossem, bądź bitwa na specjalnej arenie. Stworkami sterujemy za pomocą gałki analogowej. Kiedy napotkamy wrogiego pokemona zwyczajnie jak najszybciej naciskamy przycisk akcji, który odpowiada za atak. Gracze nie muszą więc przejmować się wieloma rodzajami ruchów bądź skomplikowanymi zasadami pojedynków. W trakcie wymiany ciosów liczy się jednak żywioł, do którego przypisany jest pokemon i jego ataki; ogniste ataki będą nieskuteczne wobec wodnych pokemonów, te z kolei szybko ulegną elektrycznym stworkom.

W pewnym momencie gry, nasze stworki będą mogły nauczyć się dodatkowego drugiego ataku, ale nie odgrywa on aż tak istotnej roli jak ten podstawowy. Walcząc, każdy stworek zdobywa doświadczenie i osiąga coraz wyższe poziomy doświadczenia. Pokonane pokemony zostawiają po sobie monety (możemy je wymienić na bonusowe ataki), a czasami także swoją zabawkową formę, którą możemy zabrać i w ten sposób dołączyć do drużyny kolejnego pokemona. Warto dodać, że w grze znajdziemy blisko 600 rodzajów różnych tych stworków.

Super Pokemon Rumble umożliwia nam także zabawę w trybie multiplayer. Do uczestnictwa w przygodzie możemy zaprosić innego posiadacza gry i wspólnie z jego drużyną zwiedzać przygotowane przez twórców lokacje. Deweloperzy przewidzieli także opcję, która dzięki usłudze StreetPass pozwala na wymianę danych o posiadanych stworkach z innymi użytkownikami.

Trójwymiarowa oprawa gry jest wyjątkowo prosta i oszczędna i nie wykorzystuje wszystkich możliwości jakie daje konsola, a uproszczone modele pokemonów mogą zawieść fanów głównych grach z serii. Podobnie jak w innych grach na 3DS-a, możemy włączyć zapewniający efekt głębi tryb trójwymiarowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Super Pokemon Rumble

odpowiednia dla każdego wieku

Nintendo odnotowuje kolejne straty. Nie pomogła wysoka sprzedaż Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 i innych gier
Nintendo odnotowuje kolejne straty. Nie pomogła wysoka sprzedaż Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 i innych gier

wiadomość26 kwietnia 2012

W ostatnim roku fiskalnym firma Nintendo odnotowała spore straty. Japoński koncern sporządził dokładny raport finansowy, podając także wyniki sprzedaży poszczególnych gier i konsol.