Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Super Amazing Wagon Adventure (X360)

Super Amazing Wagon Adventure

Super Amazing Wagon Adventure to niezależna gra akcji. Produkcja opowiada za każdym razem inną historię, gdyż ta generowana jest losowo. Większość sekwencji polega na strzelaniu w sceneriach pełnych dyliżansów, węży, bandytów i kosmitów.

Akcji | 2D | indie

Okładka Super Amazing Wagon Adventure (X360)

data premiery gry:

6lip2012

X360

29sie2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Amazing Wagon Adventure to niezależna gra akcji autorstwa studia sparsevector. Jednocześnie jest to debiut dewelopera z Seattle.

Fabuła opowiadana jest za pomocą krótkich scenek generowanych losowo. Kierujemy grupą trzech imigrantów podążających wzdłuż trasy kolejowej, którzy wplątują się w różne, dziwne sytuacje. Bywa, że w jednej chwili uciekamy przed lawiną, a zaraz potem walczymy ze stadem byków. Za każdym razem losy naszych bohaterów wyglądają inaczej.

Rozgrywka polega w głównej mierze na strzelaniu. Raz jeździ się dyliżansem, który taranuje pasące się krowy, innym razem przemierzamy trasę pieszo strzelając do napotkanych wrogów. Bywa, że należy udać się do pobliskiej jaskini, w której można znaleźć bronie i zapas amunicji. Twórcy udostępnili kilka wariantów strzelb, karabinów, pistoletów i laserów, które charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Snajperka sama celuje, ale strasznie wolno się przeładowuje. Z kolei laser ma potężną siłę rażenia, ale bardzo ciężko jest nim trafić w cokolwiek. Podobna sytuacja ma miejsce z pojazdami, które zdobywamy wraz z postępami w grze. Jedne są szybsze, inne wolniejsze, ale bardziej wytrzymałe, itd.. Dodatkowo w Super Amazing Wagon Adventure można zdzierać skórę z poległych zwierząt i wymieniać ją na, np. naboje. Tytuł cechuje się wysokim poziomem trudności, ale sprawny gracz może ją ukończyć nawet i w kilka minut, by potem spróbować podobnie z inną linią fabularną.

Oprawa graficzna została stworzona na modłę gier z ery 8-bitowych konsol. Na ekranie oglądamy rozpikselowane postacie i ubogie w detale scenerie. Całość przedstawiono w dwóch wymiarach i dopełniono oszczędną ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Super Amazing Wagon Adventure

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360