Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PlayStation VR - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce PlayStation VR ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
PlayStation VR
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 412
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
A-Train Express
A-Train Express

Strategiczne 7 czerwca 2019

Kolejna odsłona serii A-Train od japońskiego studia ARTDINK, tym razem przeznaczona na PlayStation 4. Produkcja została oparta na komputerowym A-Train 9 (The Train Giant), ale przystosowano ją do obsługi padem DualShock 4, a dodatkowo wspiera gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy wcielamy się w menadżera firmy transportowej, którego zadaniem jest tworzenie i zajmowanie się transportem miejskim, a także rozbudowywanie samej metropolii. Gracze muszą budować przystanki, kłaść tory, tworzyć nowe drogi, po których będą jeździć samochody i robić wiele innych rzeczy. Dodatkowymi atrakcjami są tryby Map Construction Mode oraz Driving Mode. W pierwszym przypadku sami tworzymy mapę, na której będziemy rozwijać metropolię, a w drugim możemy zasiąść za kierownicą samochodów, pokierować małymi łodziami oraz oczywiście pociągami. Tych przygotowano ponad 200 modeli, w tym superszybkie maszyny Shinkansen. Poznanie wszystkich elementów A-Train Express ułatwiają filmy instruktażowe.

PS4

No Heroes Allowed! VR
No Heroes Allowed! VR

Strategiczne 17 października 2017

Opracowana przez japońskie studio Acquire we współpracy z firmą Sony strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry What Did I Do to Deserve This? z konsolki PSP. No Heroes Allowed VR przenosi nas do fantastycznego świata, nad którym kontrolę próbuje przejąć złowrogi Overlord Badman. W tym celu wzywa do siebie Boga Zniszczenia (w tej roli gracz), którego zadaniem jest eliminacja herosów próbujących pokrzyżować jego plany. Rozgrywka ukazana jest w widoku izometrycznym, a filarem zabawy jest rozbudowa prowadzonej do boju armii. W odróżnieniu od większości RTS-ów w trakcie gry nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad naszymi jednostkami. Zamiast tego możemy na swój sposób "wessać" grupę potworów do kontrolera, a następnie wyrzucić ją w wybranym miejscu. Ponadto do naszej dyspozycji oddano szereg umiejętności specjalnych, które odblokowujemy, zdobywając tzw. Smocze Kule. Całość utrzymana została w charakterystycznej, bajkowej stylistyce.

PS4

Dino Frontier
Dino Frontier

Strategiczne 1 sierpnia 2017

Oryginalna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez studio Uber Entertainment z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Akcja Dino Frontier osadzona została w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, zamieszkanej nie tylko przez kowbojów, szeryfów, bandytów i miejscową ludność, ale także tytułowe dinozaury. Gracz wciela się w rolę tzw. "Wielkiego Burmistrza", którego zadaniem jest zarządzanie osadą. Rozgrywka koncentruje się na pozyskiwaniu zasobów i stopniowej rozbudowie miasteczka o kolejne budynki użyteczności publicznej oraz zabudowę przemysłową, a niezwykle ważną rolę odgrywa w niej odpowiedni przydział obowiązków poszczególnym mieszkańcom. Główne zagrożenie dla naszych osadników stanowią zaś początkowo wspomniane dinozaury. W toku zabawy pojawia się jednak możliwość ich oswojenia, co niesie ze sobą wymierne korzyści w postaci potężnych, choć niebezpiecznych sojuszników. Całość okraszona została przyjemną dla oka, komiksową oprawą graficzną.

PS4

Tethered
Tethered

Strategiczne 25 października 2016

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Secret Sorcery. W grze Tethered wcielamy się w rolę duchowego przywódcy niewielkich stworzonek zwanych Peeps, mieszkających na podniebnym archipelagu. Podczas gdy w dzień stworki pracują i rozwijają swoje małe społeczeństwo, zbierając jedzenie i zapewniające energię duchową kryształy, nocą skupiają się głównie na obronie swojej osady przed atakującymi po zmroku ślimakami. Cała zabawa polega zaś na odpowiednim przygotowaniu swoich podwładnych na atak i przetrwanie nocy, a z nadejściem kolejnego świtu naprawić wszelkie uszkodzenia i przygotować się na nadejście kolejnej ofensywy. Mechanikę zabawy oparto na rozglądaniu się po terenie osady za pomocą gogli rzeczywistości wirtualnej, a następnie wydawaniu naszym podwładnym odpowiednich rozkazów. Na każdym z poziomów gry musimy zebrać odpowiednią liczbę kryształów, eliminując przeciwników oraz organizując zbiory i żniwa.

PCPS4

League of War: VR Arena
League of War: VR Arena

Strategiczne 7 listopada 2017

Strategia czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w uniwersum wykreowanym na potrzeby popularnej na urządzeniach mobilnych produkcji League of War: Mercenaries. Dzieło studia MunkyFun przenosi gracza na futurystyczne pole bitwy i oddaje w jego ręce dwanaście rodzajów jednostek. Filarem rozgrywki są starcia z wrogimi armiami, podczas których nie tylko posyłamy do boju podkomendnych, lecz również dbamy o zapas energii pełniącej tutaj rolę jedynego surowca – im potężniejsze jednostki zamierzamy wykorzystać, tym większą jej ilość musimy najpierw pozyskać. Zmagania dobiegają końca w momencie, w którym uda nam się obrócić w pył bazę nieprzyjaciela lub kiedy nasza siedziba padnie pod naporem jego wojsk. Z uwagi na fakt, że League of War: VR Arena wymaga do działania zestawów rzeczywistości wirtualnej, po polu bitwy rozglądamy się, poruszając głową, z kolei poszczególne jednostki wybieramy (a także wyznaczamy im cele), wskazując je przy użyciu kontrolera ruchowego. Oprócz kampanii solowej tytuł oferuje tryb multiplayer, gdzie stawiamy czoła innemu graczowi.

PS4

Legion Commander
Legion Commander

Strategiczne prace wstrzymane

Legion Commander stanowi jedną z pierwszych prób przeniesienia gry strategicznej w środowisko rzeczywistości wirtualnej. Stworzona przez chińskie studio ChangYou Games produkcja jest osadzona w dość klasycznym świecie fantasy i oddaje pod kontrolę graczy trzy rasy – ludzi, elfy oraz orki – z odmiennymi, charakterystycznymi dla nich jednostkami. Wcielając się w wybranego przez siebie generała, gracz kontroluje działania swoich oddziałów na polu bitwy, używając ruchów głowy do obracania kamerą i obserwowania kolorowego świata gry. Na tym jednak nie kończą się możliwości, którymi dysponuje – na podorędziu ma także potężne czary, działające w oparciu o system kart. Gra nie skupia się wyłącznie na pojedynczych starciach – posiada także warstwę fabularną, opowiadającą o potężnym demonie, który używa swojej mocy do kontrolowania poszczególnych ras i zmuszania ich do walki ze sobą nawzajem.

PS4

CastleStorm VR
CastleStorm VR

Strategiczne 1 sierpnia 2017

Gra strategiczna typu tower defense z elementami zręcznościowymi, zaprojektowana z myślą o urządzeniu PlayStation VR. Gracz wciela się w zarządcę twierdzy wikingów lub rycerzy. Naszym zadaniem jest bronienie własnej fortecy przez eliminowanie sił wroga oraz zajęcie lub zniszczenie jego zamku. Główną bronią jest umieszczona na wysokiej wieży balista, którą da się załadować różnorakimi pociskami. Poza standardowymi strzałami są to też m.in. jabłka, cepy bojowe, granaty, naprowadzane na cel orły i latające owce. Do dyspozycji graczy zostało oddanych wiele jednostek bojowych, które różnią się szybkością, siłą i specjalnymi umiejętnościami. Rodzaj dostępnych wojsk oraz ich liczba zależy od stopnia rozbudowania zamku. Każda mapa stawia przed nami kilka podstawowych oraz opcjonalnych zadań, których wypełnienie przynosi nam dodatkowe nagrody. CastleStorm VR pozwala na wieloosobową rozgrywkę w trybie rywalizacji lub kooperacji – w tym drugim wspólnie z innym graczem staramy się jak najdłużej odpierać niekończące się ataki.

PS4

Dark Eclipse
Dark Eclipse

Strategiczne 25 września 2018

Pierwsza w historii gra strategiczna typu MOBA przygotowana od podstaw z myślą o wykorzystaniu gogli wirtualnej rzeczywistości od firmy Sony – PlayStation VR. Tytuł oferuje spore możliwości taktyczne. Za jego stworzenie odpowiada doświadczone studio Sunsoft.

PS4

Skyworld
Skyworld

Strategiczne 17 października 2017

Zaprojektowana z myślą o VR turowa gra strategiczna studia Vertigo Games. W Skyworld przejmujemy po ojcu podupadłe królestwo, a naszym zadaniem jest takie zarządzanie nim, aby ponownie stało się dla mieszkańców oazą spokoju i dobrobytu. Jako władca dziedziczymy królewskie berło o magicznej mocy i przy pomocy znanych nam zaklęć stopniowo wznosimy nowe budowle oraz zarządzamy podległą nam armią w taki sposób, aby pozbyć się nieprzyjaciół. Naszym celem nie jest jednak tylko przepędzenie panoszących się wiedźm i okiełznanie niepokornych smoków. Prócz tego musimy również zajmować się ekonomią królestwa, zarządzać podatkami oraz systematycznie ulepszać posiadane oddziały. Dzięki możliwościom gogli VR podczas zabawy możemy swobodnie oglądać wirtualny świat, obracając się wokół własnej osi.

PCPS4

Rollercoaster Dreams
Rollercoaster Dreams

Strategiczne 22 grudnia 2016

Gra strategiczno-symulacyjna studia Bimboosoft, oferująca możliwość zbudowania i zarządzania własnym parkiem rozrywki. Produkcja oferuje wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i jest jednym z tytułów startowych, dołączanych do zestawu. Mechanika Rollercoaster Dreams czerpie z dorobku większości podobnych gier, koncentrując się przede wszystkim na aspekcie strategicznym, w ramach którego na barkach gracza spoczywa obowiązek zarządzania parkiem rozrywki – od stawiania kolejnych atrakcji i budek z jedzeniem, poprzez zatrudnianie personelu, po dbanie o reklamę i aspekt finansowy całego przedsięwzięcia. W grze nie zabrakło możliwości projektowania własnych kolejek górskich, jednak największą atrakcję stanowi tu niewątpliwie możliwość samodzielnego przetestowania każdej ze zbudowanych atrakcji, która dzięki technologii rzeczywistości wirtualnej zapewnia graczom realistyczne wrażenia, porównywalne do wizyty w prawdziwym parku rozrywki.

PS4