Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Crafting - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce crafting ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 8 Przed premierą 1
Strategiczne
crafting
PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
This War of Mine
This War of Mine

Strategiczne 14 listopada 2014

Nietypowa gra wojenna kładąca nacisk na aspekt survivalowy i inspirowana prawdziwymi historiami ludzi próbujących przetrwać wojnę. Autorem This War of Mine jest polskie studio 11 bit. W grze przejmujemy kontrolę nad grupą cywilów, walczących o przetrwanie w oblężonym mieście i zmagamy się z takimi problemami, jak głód czy brak odpowiednich lekarstw.

PCANDiOS

Dawn of Man
Dawn of Man

Strategiczne 1 marca 2019

Dawn of Man stanowi połączenie survivalu i city buildera. Zadaniem gracza jest poprowadzenie osady osadzonej w prehistorii, zaczynając od epoki kamienia łupanego, na epoce żelaza kończąc. Za produkcję gry odpowiada studio Madruga Works.

PCPS4XONE

This War of Mine: The Little Ones
This War of Mine: The Little Ones

Strategiczne 29 stycznia 2016

Rozszerzona wersja oryginalnej, survivalowej gry przygodowej This War of Mine, stworzona z myślą o konsolach ósmej generacji przez twórców oryginału z rodzimego 11 bit Studios. Produkcja odwraca o 180 stopni klasyczne schematy gier wojennych, gdyż podczas rozgrywki nie wcielamy się w rolę bohaterskich żołnierzy, lecz kierujemy poczynaniami grupki cywilów, zaskoczonych wybuchem wojny i starających się przetrwać w oblężonym mieście.

PCPS4XONESwitch

Kingdom Wars 2: Definitive Edition
Kingdom Wars 2: Definitive Edition

Strategiczne 9 lipca 2019

Strategia czasu rzeczywistego w klimacie fantasy. Model rozgrywki zastosowany w tej produkcji łączy klasyczną formułę RTS-a z elementami gier survivalowych. Tytuł jest poprawioną wersją Kingdom Wars 2: Battles z 2016 roku. Za jego stworzenie i wydanie odpowiada kanadyjski deweloper Reverie World Studios.

PC

Kingdom Wars 2: Battles
Kingdom Wars 2: Battles

Strategiczne 4 marca 2016

Osadzona w realiach fantasy strategia czasu rzeczywistego, będąca kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej w 2011 roku przez grę MMORTS Dawn of Fantasy (przemianowaną następnie na darmowe Kingdom Wars). Fabuła Kingdom Wars 2: Battles przenosi nas do pogrążonej w wojnie krainy, w której zajadły bój toczą ze sobą rasy ludzi, elfów oraz orków. Kiedy na horyzoncie pojawia się czwarta, potężna rasa nieumarłych, zwaśnione strony muszą połączyć siły i wspólnie stawić czoła potężnemu wrogowi.

PC

Paradise Bay
Paradise Bay

Strategiczne 20 sierpnia 2015

Strategia społecznościowa opracowana przez studio King.com, w której zadaniem gracza jest rozbudowa rajskiej wyspy i wymiana handlowa z pozostałymi kurortami. Eksploracja świata gry owocuje odkrywaniem kolejnych lokacji, jakie wypełniono rozmaitymi sekretami i cennymi surowcami.

ANDiOS

Gnomoria
Gnomoria

Strategiczne 23 lutego 2016

Opracowana przez niezależne studio Robotronic Games sandboksowa strategia ekonomiczna w realiach fantasy. Gra pozbawiona jest wyraźnie zarysowanej warstwy fabularnej, a podczas rozgrywki trafiamy do otwartego, losowo generowanego świata, obejmując pieczę nad grupką gnomów, które wyposażone jedynie w bardzo skromne zapasy pragną osiedlić się i zbudować na niezbadanym terenie tętniące życiem królestwo.

PC

Potionomics
Potionomics

Strategiczne 2021

Potionomics to nietypowa strategia ekonomiczna, w której gracz wciela się w wiedźmę o imieniu Sylvia i prowadzi sklep z eliksirami. Do jego zadań należy między innymi dbanie o asortyment i obsługiwanie klientów.

PC

Of Mice and Sand: Revised
Of Mice and Sand: Revised

Strategiczne 11 stycznia 2018

Zabawna gra strategiczna, która stawia gracza w roli dowódcy pustynnego statku i jego złożonej z gryzoni załogi. Produkcja stanowi poprawioną wersję znanego z Nintendo 3DS Of Mice and Sand.

PCPS4Switch