Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3X360
Okładka Storm (PC)
OkładkaStorm (PC)

Storm

Storm jest grą logiczną stworzoną przez deweloperski tandem złożony ze studiów Zoo Entertainment i Eko Software. Zadanie graczy polega na transportowaniu nasion w żyzne zakątki globu i unikaniu licznych przeszkód, w tym wiatru, deszczów oraz piorunów.

Logiczne | 2D | indie

Storm Premiera

24paź2012

PC

14cze2013

X360

18cze2013

PS3

producent: EKO Software wydawca: indiePub Strona oficjalna

Storm to niezależna gra logiczna stworzona przez dwa zespoły deweloperskie: Zoo Entertainment i Eko Software, a wydana przez specjalizującą się w tego typu produktach firmę indiePub.

W grze naszym celem jest transportowanie nasion do żyznych miejsc, w których mogą zostać posadzone. Po drodze musimy unikać licznych przeszkód i niesprzyjającego wpływu sił przyrody, w tym porywistego wiatru, ulewnych deszczów i piorunów. W sumie w grze przebrniemy przez 49 różnorodnych poziomów utrzymanych w kolorowej, bajkowej stylistyce, zróżnicowanej w zależności od pór roku.

Rozgrywka w Storm opiera się na odpowiednim wykorzystywaniu 3 podstawowych i 4 dodatkowych żywiołów. Do tych pierwszych należą: wiatr, pozwalający przemieszczać nasiona; pioruny, które niszczą przeszkody, podpalają roślinność i unoszą nasiona oraz deszcz, który z kolei gasi pożary i wypełnia zagłębienia. Wśród żywiołów dodatkowych znajdują się natomiast: tornada, śnieg, lód oraz wodne bańki ochronne. Wszystkie wymienione wyżej siły mogą zarówno ułatwić jak i skomplikować rozgrywkę w zależności od tego jak zostaną zastosowane. Tornada mogą służyć przemieszczaniu nasion na większe odległości, śnieg umożliwia budowanie konstrukcji, lód tworzy powierzchnie poślizgowe, a bańki ochronne pozwalają nasionom unosić się i pływać. Jednakże im silniejszy żywioł tym łatwiej o niepowodzenie i jego niepożądane, destrukcyjne działanie.

Storm oferuje trzy różne tryby rozgrywki: Adventure, Challenge i Spirit. Pierwszy pozwala na rozwiązywanie zagadek i płynne odblokowywanie kolejnych etapów. Drugi umożliwia poprawianie osiągnięć czasowych i punktowych na już odblokowanych poziomach. Natomiast w trybie Spirit wyzwanie polega na zbieraniu rozmieszczonych na planszy kuli, co pozwala odblokować trofea.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS3
X360