Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Star Wars: Flight of the Falcon (GBA)

Star Wars: Flight of the Falcon GBA

Dynamiczna i zarazem niezbyt skomplikowana strzelanka, w której zasiadamy między innymi za sterami tytułowego myśliwca Millenium Falcon. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach czwartego epizodu "Gwiezdnych wojen".

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Star Wars: Flight of the Falcon (GBA)

producent: Pocket Studios

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

18listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Flight of the Falcon jest niezbyt skomplikowaną strzelanką, w której zasiadamy za sterami tytułowego myśliwca Millenium Falcon. Jednostka ta po raz pierwszy pojawiła się w filmie Star Wars: Nowa nadzieja, aczkolwiek można ją też było oglądać w dwóch kolejnych epizodach klasycznej trylogii „Gwiezdnych wojen”. Przedstawiana strzelanka w bardzo wyraźny sposób wzoruje się na klasycznej serii Star Wars: Rebel Assault. Przemawia za tym to, iż przemieszczamy się w głównej mierze po ściśle ustalonej trasie, zajmując się praktycznie wyłącznie eliminacją wskazywanych przez grę celów. Mogą to być zarówno wrogie statki (np. Tie-Fightery), jak i pojedyncze fragmenty większych krążowników. Za opracowanie tej gry odpowiedzialna jest firma o nazwie Pocket Studios, która przygotowała też między innymi takie tytuły jak LEGO Racers 2, czy The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. Opisywana gra powstała wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza. Nie zawarto więc niestety żadnych trybów multiplayer.

Fabuła omawianej strzelanki odgrywa stosunkowo istotną rolę, a to dlatego, iż kolejne misje są ze sobą w bardzo wyraźny sposób powiązane. Flight of the Falcon daje możliwość przystąpienia do najciekawszych scen z czwartej części „Gwiezdnych wojen” czyli „Nowej nadziei”. Przypominamy więc sobie historię Hana Solo oraz Chewbacci. Jak już zostało powiedziane, gracz może uczestniczyć w wielu ciekawych walkach, jak chociażby przyczynić się do zniszczenia doskonale znanej fanom „Gwiezdnych wojen” Gwiazdy Śmierci. Wszystkie misje oparte zostały na bardzo zbliżonym schemacie. Gracz zajmuje się więc w głównej mierze prowadzeniem ciągłego ognia. Do wyboru jest tu kilka rodzajów broni. Ponadto w niektórych misjach zasiada się za sterami nieco innych myśliwców. Gra jest niestety stosunkowo krótka, choć przewidziano możliwość wybierania wyższych poziomów trudności. Zawarto także niezbyt skomplikowaną mini-grę. Wizualnie Flight of the Falcon prezentuje się bardzo dobrze. Najładniej animowany jest tytułowy statek, który obserwuje się z perspektywy trzeciej osoby. Świetnie wykonano też towarzyszące udanym akcjom eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Star Wars: Flight of the Falcon

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Flight of the Falcon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.