Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka Sprint Cars: Road to Knoxville (PC)
OkładkaSprint Cars: Road to Knoxville (PC)

Sprint Cars: Road to Knoxville

Kolejny przedstawiciel gatunku wyścigów samochodowych. Tym razem mamy do czynienia z raczej rzadko wykorzystywanym w grach komputerowych rodzajem pojazdów, a mianowicie Sprint Cars, czyli odmianą gokartów, posiadających dziwaczne niby- skrzydła na dachu.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sprint Cars: Road to Knoxville Premiera

24wrz2006

PC PS2

producent: Big Ant Studios wydawca: ValuSoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Sprint Cars: Road to Knoxville

Stunt GP

IHRA Drag Racing: Sportsman Edition

Hot Wheels Stunt Track Challenge

Sprint Cars: Road to Knoxville to kolejny przedstawiciel gatunku wyścigów samochodowych. Tym razem mamy do czynienia z raczej rzadko wykorzystywanym w grach komputerowych rodzajem pojazdów, a mianowicie Sprint Cars, czyli odmianą gokartów, posiadających dziwaczne niby- skrzydła na dachu. Nie są to jednak jedyne wehikuły, które możemy poprowadzić. Pozostałe dwa typy to Midgets i Open-wheeled Modifieds.

Programiści ze studia Big Ant Studios przygotowali kilka rodzajów rozgrywki: Arcade, Career Mode i Trial. Do tego należy dodać rywalizację w trybie multiplayer. Najbardziej rozbudowany i interesujący jest tryb kariery. Gracze wcielają się w rolę szefa zespołu rajdowego, a ich zadaniem jest doprowadzenie własnego teamu na szczyt. Zabawę zaczynamy z budżetem wielkości pięciu tysięcy dolarów i suma ta musi wystarczyć na zakup samochodu oraz podpisanie kontraktu z kierowcą. Jeśli chodzi o pojazdy to wybieramy spośród trzech, wyżej wymienionych klas, ale właściwie to nie widać specjalnej różnicy w prowadzeniu poszczególnych typów. Inaczej rzecz ma się z kierowcami. Każdy zawodnik (z długiej listy fikcyjnych postaci), charakteryzuje się odmiennym zestawem cech i umiejętności, znacznie wpływających na wynik rywalizacji. Musimy oczywiście liczyć się z tym, że im bardziej uzdolniony będzie sportowiec, tym większych pieniędzy zażąda za złożenie podpisu na kontrakcie. Należy jednak pamiętać, że umiejętności kierowców mają znaczenie tylko wtedy, gdy damy im pojeździć – jeśli zamierzamy każdą trasę przemierzyć własnoręcznie, inwestowanie w kosztownego zawodnika nie ma większego sensu.

Zanim z małego, nieznanego zespołu, staniemy się legendą, stajemy do walki na około dwudziestu obiektach, w tym tak znanych jak: Eldora, Dodge City czy Williams Grove. Ukoronowaniem całej zabawy jest rywalizacja na światowej sławy Knoxwille Raceway. Emocje związane ze ściganiem się na torze, nie są jedynymi, które nam towarzyszą. Cały czas należy pamiętać o innych aspektach pracy menedżera zespołu rajdowego: zatrudnianiu kierowców, podpisywaniu umów sponsorskich, a także kupowaniu, tuningowaniu i ulepszaniu pojazdów.

Sama rywalizacja jest szybka, dynamiczna i brudna. To ostanie tyczy się nie tylko torów (w końcu to wyścigi gokartów), ale także sztuczek stosowanych przez rywali. Cały czas musimy liczyć się z tym, że podstępny przeciwnik spróbuje nas zepchnąć z drogi. A wypadnięcie z trasy, przy dużej szybkości, grozi uszkodzeniem pojazdu, w stopniu uniemożliwiającym powrót do rywalizacji. Autorzy gry przygotowali także narzędzie uniemożliwiające zbytnie oszukiwanie: jeśli opuścimy tor na zbyt długo (próbując skrócić drogę), zostaniemy zdyskwalifikowani.

Szczególnie dobre wyniki pozwalają odblokować ukryte pojazdy. Jest ich ogółem sześć, między innymi diune buggies, golf carts i pickup trucks.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sprint Cars: Road to Knoxville

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sprint Cars: Road to Knoxville Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 933 MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS2