Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Space Channel 5 Part 2 (X360)

Space Channel 5 Part 2 X360

Space Channel 5 Part 2 to druga odsłona tanecznej serii stworzonej przez studio United Game Artists pod kierownictwem Tetsuyi Mizuguchiego.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Space Channel 5 Part 2 (X360)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

5października2011

Space Channel 5 Part 2 to druga część serii gier tanecznych stworzonych przez Tetsuye Mizuguchi’ego – autora tak niekonwencjonalnych tytułów jak Rez czy Lumines. Tym razem, po wersjach na Dreamcasta i PlayStation 2, mamy do czynienia z inkarnacją gry dla systemu XBLA.

Główną bohaterką Space Channel 5 jest 19-letnia Ulala. Pracuje ona jako dziennikarka dla tytułowej stacji telewizyjnej. Po pokonaniu złowrogich Morolianów z pierwszej części swoich przygód, heroina wyrusza na ratunek tysiącom ludzi porwanych przez grupę przestępczą o nazwie Rhythm Rogues. Oczywiście Ulala nie będzie musiała samotnie stawiać czoła wyzwaniom. Pomocą służyć jej będą kosmiczna policjantka Pine, reporterka Pudding i Space Michael grany przez samego Michaela Jacksona.

Podstawowe założenia rozgrywki nie różnią się bardzo od innych gier muzycznych. Naszym zadaniem jest wciskanie odpowiednich przycisków w rytm muzyki. Jednakże w przeciwieństwie do podobnych tytułów (takich jak Parappa the Raper) sekwencje, które musimy wprowadzić nie są pokazane na ekranie. Zamiast tego gracz musi bezbłędnie powtórzyć kolejne układy taneczne pokazane przez napotkane postaci. Klawisze kierunkowe odpowiadają za ruchy naszej bohaterki, a pozostałe przyciski joypada pozwalają likwidować Obcych lub ratować znajdujących się w opałach ludzi.

Space Channel 5 Part 2 oprócz trybu opowieści, w którym to odblokujemy nowe kostiumy dla naszej bohaterki i wyższe poziomy trudności, zawiera również tryb Dance Mode. W nim gracz ma do pokonania aż 100 poziomów, a każdy kolejny wymaga wykazywania się coraz większą precyzją. Dodatkowo, udostępniony został symboliczny tryb miltiplayer, w którym jedna osoba kontroluje ruchy bohaterki, a druga likwiduje obcych i ratuje ludzi.

W przeciwieństwie do pierwszej części, w której tła były pre-renderowanymi filmikami, lub nieruchomymi planszami, tym razem mamy w pełni trójwymiarowe środowisko. Oczywiście na potrzeby konsoli Microsoftu rozdzielczość i jakość grafiki została znacznie poprawiona. Większym zmianom natomiast nie uległa muzyka, która jest głównym atutem gry. Klasyczny groove muzyki z lat 60. odpowiednio zmiksowanej świetnie oddaje niepowtarzalny klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Space Channel 5 Part 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Space Channel 5 Part 2

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live