Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Sonic Jump (iOS)

Sonic Jump

Sonic Jump to platformówka 2D. W grze naszym zadaniem jest podróżowanie w górę ekranu poprzez skakanie z platformy na platformę. Produkcja oferuje kampanię z tradycyjnymi poziomami oraz tryb arcade, gdzie mapa nigdy się nie kończy i jest generowana losowo.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Sonic Jump (iOS)

producent: Hardlight

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

18paź2012

iOS

21gru2012

AND

Sonic Jump to wydana na Androida mobilna platformówka 2D. Grę opracowało będące własnością firmy Sega studio Hardlight, dla którego był to debiutancki projekt. Później zespół wyprodukował kolejne tytuły należące do tej marki, takie jak Sonic Dash czy Sonic Jump Fever.

Fabuła

Sonic Jump nie oferuje zbyt rozbudowanej warstwy fabularnej. Na początku gry zły Doktor Eggman porywa zwierzęta i zamyka je w klatkach, po czym ucieka wysoko ponad chmury. Wybrana przez gracza postać jest świadkiem tej zbrodni i rusza w pościg. Podczas zabawy co pewien czas doganiamy łotra i pokonujemy go w pojedynku, co powoduje, że z jego statku wypada kilka zwierzątek, a on sam wykorzystuje wywołane tym zamieszanie do dalszej ucieczki w górę.

Mechanika

Sonic Jump to produkcja jak na tę serię mocno nietypowa, gdyż nie pędzimy w niej naprzód na złamanie karku. Zamiast tego niebieski jeż musi poruszać się w górę, skacząc z platformy na platformę, zbierając przedmioty, unikając pułapek i eliminując wrogów. Sterowanie jest banalnie proste i opiera się jedynie na przekrzywianiu urządzenia w lewo lub prawo.

Zabawę w Sonic Jump wzbogacają okazjonalne bitwy z bossem. Za każdym razem naszym przeciwnikiem jest Doktor Eggman, ale zmieniają się stosowane przez niego ataki i taktyki. Dodatkową atrakcją jest możliwość odblokowania postaci innych niż Sonic, zaś każdy bohater posiada inną umiejętność specjalną.

Tryby rozgrywki

Sonic Jump oferuje tryb fabularny z ręcznie zaprojektowanymi poziomami. W jego ramach musimy pokonać kilkadziesiąt etapów osadzonych w lokacjach znanych fanom cyklu. Dostępny jest także tryb arcade, gdzie mapa jest generowana losowo i nigdy się nie kończy. W nim prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i kończy zabawę. Wygrana jest więc niemożliwa i cała zabawa sprowadza się do prób dotarcia jak najwyżej.

Gra nie posiada tradycyjnego trybu multiplayer. Możemy co najwyżej rywalizować z innymi użytkownikami za pośrednictwem rankingów o to, kto osiągnie wyższy wynik punktowy.

Pozostałe informacje

W dniu premiery w 2012 roku, Sonic Jump uznane zostało za klona bijącego wtedy rekordy popularności Doodle Jump. W rzeczywistości jednak jest to remake produkcji na klasyczne telefony, która ukazała się jeszcze w 2006 roku, więc autorom nie da się zarzucić braku oryginalności. W rzeczywistości to pierwowzór był pierwszą grą tego typu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Sonic Jump

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND