Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Sonic Boom: Fire & Ice (3DS)
OkładkaSonic Boom: Fire & Ice (3DS)

Sonic Boom: Fire & Ice 3DS

Jedna z pobocznych odsłon popularnego cyklu gier zręcznościowych, których bohaterem jest słynny niebieski jeż o imieniu Sonic. Sonic Boom: Fire & Ice jest produkcją towarzyszącą serialowi telewizyjnemu Sonic Boom.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Boom: Fire & Ice Premiera 3DS

27września2016

producent: Sanzaru Games wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sonic Boom: Fire & Ice jest kolejną odsłoną pobocznego sub-cyklu gier zręcznościowych, towarzyszących serialowi animowanemu z jednym z najsłynniejszych konsolowych bohaterów dla dzieci – tytułowym jeżem o imieniu Sonic. Podobnia jak poprzednia część gry, wydana na handhelda Nintendo 3DS, tytuł został opracowany na zlecenie firmy SEGA przez studio Sanzaru Games.

Pod względem mechaniki, tytuł kontynuuje rozwiązania, wykorzystane w chłodno przyjętym Sonic Boom: Shattered Crystal. Mamy więc do czynienia z klasyczną, dwuwymiarową platformówką, w której bohaterowie serialu TV będą musieli zmierzyć się z zupełnie nowym przeciwnikiem o imieniu D-Fekt, choć w grze pojawia się także odwieczny wróg Sonica: Dr. Eggman. Fire & Ice oferuje możliwość wcielenia się w pięć grywalnych postaci, a do bohaterów znanych z poprzedniej odsłony serii dołączyła sympatyczna Amy Rose.

Jak w każdej szanującej się platformówce, w Sonic Boom: Fire & Ice na graczy czeka cała masa skakania i mnóstwo elementów zręcznościowych wspartych prostymi zagadkami logicznymi. Nowością w grze jest wykorzystanie dwóch nowych, tytułowych elementów tzn. lodu i ognia. Pozwolą one bohaterom na zastosowanie całkiem nowych umiejętności, które okażą się niezbędne do ukończenia kolejnych poziomów gry.

Pod względem oprawy Sonic Boom: Fire & Ice bazuje na tych samych modelach, co jej poprzedniczka i utrzymany jest w charakterystycznym dla całej serii, barwnym stylu graficznym. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie cyklu, oprócz trybu przeznaczonego dla jednego gracza, twórcy przewidzieli też wieloosobowe warianty zabawy, takie jak Bot Racing.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Sonic Boom: Fire & Ice cena w dniu premiery: 144,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Boom: Fire & Ice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.