Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sniper (PC)
OkładkaSniper (PC)

Sniper PC

Pierwszoosobowa gra akcji, w której wcielamy się w legendarnego snajpera armii czerwonej Wasilija Zajcewa. Akcja toczy się w 1942 roku w Stalingradzie, podczas jednej z największych i najbardziej znanych bitew II Wojny Światowej.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sniper Premiera PC

anulowana

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

rosyjskarosyjska

Pierwszoosobowa gra akcji, w której wcielamy się w legendarnego snajpera armii czerwonej - Wasilija Zajcewa. Akcja toczy się w 1942 roku w Stalingradzie, podczas jednej z największych i najbardziej znanych bitew II Wojny Światowej. Historia opowiedziana w grze, została przygotowana na bazie wspominków samego Zajcewa (choć cześć historyków uważa, że jest on fikcyjnym, wyidealizowanym wytworem radzieckiej propagandy) oraz innych uczestników bitwy o Stalingrad. Samo miasto Stalina (obecnie Wołgograd) zostało odwzorowane na podstawie autentycznych fotografii i archiwalnych materiałów z okresu II Wojny Światowej.

Sniper oferuje 20 różnorodnych misji, obrazujących drogę wojskowej kariery Zajcewa. Obok standardowych ataków na pozycje wroga, pojmujemy jeńców w celu przesłuchania, oswobadzamy sprzymierzeńców, unieruchamiamy niemieckie czołgi i wydostajemy się z terytorium opanowanego przez Niemców. Oczywiście w grze nie mogło zabraknąć słynnego pojedynku, który pamiętamy z filmu Wróg u Bram - Zajcew, stawia czoło jednemu z najlepszych snajperów Trzeciej Rzeszy. W Sniperze szczegółowo odwzorowano uzbrojenie jakim posługiwali się Rosjanie i Niemcy podczas bitwy o Stalingrad, większość broni jest dostępna dla gracza.

W grze walczymy zarówno na dużych otwartych przestrzeniach zrujnowanego Stalingradu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Za wyświetlanie grafiki, odpowiada autorski silnik, dzięki któremu w grze oglądamy realistyczne oświetlenie, odbłyski oraz szczegółowo odwzorowane modele żołnierzy i pojazdów. Zaimplementowano także dobrze znany efekt rag-doll (szmaciana lalka) odpowiadający za fizykę ciał, wrażenia z pola bitwy potęguje trójwymiarowy dźwięk.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.7 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sniper: 16+