Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCN
Okładka Smuggler's Run: Warzones (GCN)

Smuggler's Run: Warzones GCN

Kolejna odsłona słynnej gry akcji, tym razem w wydaniu na konsolę Gamecube. Wcielamy się w postać kierowcy przewożącego nielegalne dobra. Misje rozgrywane są na bardzo zróżnicowanych i jednocześnie rozbudowanych mapach.

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Smuggler's Run: Warzones (GCN)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

8sierpnia2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smuggler’s Run był jednym ze startowych tytułów konsoli PlayStation 2. Gra ta w 2001 roku doczkała się oficjalnej kontynuacji. Opisywana edycja, obdarzona podtytułem Warzones, w bezpośredni sposób się do niej odwołuje i powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Gamecube. Warzones pod wieloma względami stanowi rozszerzenie drugiej części Smuggler’s Run. Podstawowe elementy zabawy pozostawiono jednak bez większych zmian. W dalszym ciągu zajmujemy się więc transportem nielegalnych dóbr, unikając przy tym konkurencji oraz próbujących ukrucić nielegalny przemyt stróżów prawa.

O ile pierwsza część Smuggler’s Run stanowiła ciąg luźno skonstruowanych misji, o tyle we wspomnianej kontynuacji zadbano już o pewien wątek fabularny. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zlecane przez grę zadania w bezpośredni sposób są ze sobą powiązane. Istotną rolę odgrywają również wyświetlane co pewien czas filmiki przerywnikowe, dzięki którym można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Warto też dodać, iż w Warzones zaprezentowano dwie główne mapy, na których organizowany jest nielegalny przemyt – Czeczenię oraz Wietnam.

Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do wspomnianych już edycji przeznaczonych na PS2. Zajmujemy się transportem nielegalnych dóbr. W przygotowanej przez producentów kampanii singleplayer zasiadamy za sterami kilkunastu różnych pojazdów. W początkowej fazie gry jest to niewielki jeep. W miarę ukańczania kolejnych etapów odblokowywane są jednak nowe wehikuły. Może to być pojazd typu buggy, czy też ogromna i świetnie opancerzona ciężarówka. Gracz ma również możliwość dokupywania nowych upgrade’ów, dzięki którym łatwiej rozprawi się z przeciwnikami, bądź też będzie im mógł szybciej uciec (np. poprzez rozstawienie zasłony dymnej). Początkowo gracz atakowany jest przez pojedynczych stróżów prawa. W dalszej części zabawy pojawiają się jednak lepiej zorganizowane oddziały specjalne, czy też uzbrojeni po zęby przestępcy.

Omawiana wersja przeznaczona na konsolę Gamecube oferuje przede wszystkim zupełnie nowy tryb multiplayer, w którym do walk może przystąpić maksymalnie czterech zawodników. Ekran jest w tym przypadku dzielony na równe części. Gracze mogą działać w trybie kooperacji, wzajemnie się zwalczać, czy też brać udział w innych typach zawodów, jak chociażby klasycznych wyścigach. Co więcej, tryb multiplayer oferuje dwie nowe mapy. Jedna z nich została zaczerpnięta z pierwszej części gry. Wizualnie Warzones prezentuje się nieznacznie lepiej od Smuggler’s Run 2. Usprawnienia objęły zarówno wygląd otoczenia, jak i poziom szczegółowości sterowanych pojazdów. Warto jednocześnie dodać, iż mapy, na których rozgrywa się kolejne misje są zazwyczaj bardzo duże.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Smuggler's Run: Warzones

Wymagania wiekowe Smuggler's Run: Warzones

12+

Wymagania sprzętowe Smuggler's Run: Warzones

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci