Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sitting Ducks (PC)

Świat według kaczek PC

Sitting Ducks

„Świat według kaczek” (oryginalny tytuł gry to „Sitting Ducks”) to gra zrealizowana w oparciu o popularny serial animowany o tym samym tytule, przeznaczony zarówno dla dzieci jak i starszych osób.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Sitting Ducks (PC)

producent: Asobo Studio

wydawca: LSP

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2004

4października2004

pudełko PL

„Świat według kaczek” (oryginalny tytuł gry to „Sitting Ducks”) to gra zrealizowana w oparciu o popularny serial animowany o tym samym tytule, przeznaczony zarówno dla dzieci jak i starszych osób. Identycznie jest w przypadku gry, która ma w zamierzeniach zainteresować graczy w różnym wieku. Akcja „Sitting Ducks” rozgrywa się w fikcyjnym świecie, zamieszkiwanym przez wiele dziwacznych zwierząt. Zarówno serial, jak i gra opowiadają o losach kaczora Billa i aligatora Aldo. Łączy ich nietypowa forma przyjaźni. Gracze nie mają niestety możliwości wyboru bohatera i muszą pokierować losami Billa. W trakcie gry rozwiązuje on proste zagadki, a w sumie do pokonania ma 60 zróżnicowanych misji.

Akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Główny bohater porusza się po trójwymiarowym środowisku. Jako że mamy tu do czynienia z klasyczną platformówką musi wykonywać wiele różnych czynności, skacze, biega, itp. Na wykonywaniu akrobacji zabawa się jednak nie kończy, gdyż Bill od czasu do czasu może pojeździć na skuterze czy wziąć udział w nie do końca poważnym meczu piłki nożnej.

Gra została zrealizowana w pełnym 3D. Autorzy „Sitting Ducks” szczególną uwagę przywiązali do mimiki twarzy postaci, zaś otoczenie jest już mocno uproszczone. Oprawa muzyczna została zaczerpnięta z serialu. Rodzimy wydawca przygotował polską wersję językową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 308 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Świat według kaczek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.