Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Shadomania (PC)

Shadomania PC

Inspirowana japońską kulturą gra logiczna, wyprodukowana przez francuskie studio 3DDUO. Zadaniem gracza jest ułożyć zaczernione fragmenty drzeworytu w taki sposób, aby pokrywały się z zamieszczoną pod spodem ilustracją. Rozgrywka angażuje wyobraźnię i wymaga koncentracji uwagi.

Logiczne | 2D

PC Windows
Okładka Shadomania (PC)

producent: 3DDUO

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2012

Shadomania to nietypowa gra logiczna autorstwa francuskiego studia 3DDUO, specjalizującego się w produkcjach adresowanych na rynek casual (okazjonalnych graczy). Źródłem inspiracji dla deweloperów stała się japońska sztuka drzeworytu.

Gra pozbawiona jest fabuły. Wyzwanie stawiane przed graczem to dopasowanie elementów z zaczernionymi fragmentami obrazu w taki sposób, aby pokryły się one z oryginalnym malunkiem (prezentującym krajobrazy, zwierzęta, obyczaje itp.) ukrytym pod spodem. Wymaga to sporej wyobraźni i umiejętności koncentracji uwagi.

Zabawa polega na obracaniu i dopasowywaniu położenia poszczególnych fragmentów względem siebie. Wraz z postępami w rozgrywce rośnie skala trudności i liczba składowych elementów. Gracz może skorzystać z ograniczonej liczby podpowiedzi, pozwalających na kilka sekund spojrzeć na ukryty obraz. Nagrodą za rozwiązanie zadań jest odblokowanie klimatycznych ilustracji, które mogą być przeglądane w galerii lub wykorzystane jako wygaszacz ekranu.

Shadomania odznacza się estetyczną, dwuwymiarową oprawą wizualną. Zarówno malunki jak i elementy interfejsu użytkownika przywodzą na myśl skojarzenia z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Całości wrażeń dopełnia nastrojowy podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shadomania

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shadomania

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB RAM (Geforce 6600 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7