Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Seven Samurai 20XX (PS2)

Seven Samurai 20XX PS2

Seven Samurai 20XX to trójwymiarowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł opracowany został przez studio Sammy w oparciu o film pt. Siedmiu Samurajów w reżyserii Akiry Kurosawy.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Seven Samurai 20XX (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

12marca2004

Seven Samurai 20XX to trójwymiarowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł opracowany został przez studio Sammy w oparciu o film pt. Siedmiu Samurajów w reżyserii Akiry Kurosawy.

Jak sama nazwa wskazuje, produkt przenosi nas na Daleki Wschód, gdzie porządku strzegą dzielni, skośnoocy wojownicy. Dla zaznaczenia kontrastu zdecydowano jednak, iż opowiadana historia dziać się będzie w XXI wieku. Tym sposobem wcielamy się w młodego ronina, Natoe. Generalnie chłopak musi się jeszcze wiele nauczyć, lecz nie pozwalają mu na to istniejące warunki. Metropolia, w której na co dzień trenuje, zaatakowana została przez tajemnicze siły zła. Niestety nasz bohater sam nie poradzi sobie z wrogami, toteż musi odnaleźć pozostałych sześciu samurajów i wspólnie z nimi stawić czoła oponentom.

Gra nastawiona jest na zagwarantowanie odbiorcom mocnych wrażeń. Co chwilę spotykamy więc wymagających przeciwników, z którymi walczymy przy użyciu jednej albo dwóch katan. Dzięki wspomnianym mieczom możemy wykonywać bolesne kombinacje, które, jeśli okazują się szczególnie efektowne, pokazywane są w zwolnionym tempie. Skomplikowane ciosy są przydatne w starciu z kilkoma wrogami naraz. Nasi adwersarze stylizowani są na nowoczesne roboty. Nie braknie także bossów, w bitwie z którymi prócz refleksu musimy dysponować również pomysłowością. Jedną ze zdolności Natoe jest wykorzystywanie znajdowanych power-upów. Przez krótki czas zwiększają one siłę, zwinność i inne cechy herosa. Samuraj potrafi również posługiwać się bronią, którą znajduje przy swoich ofiarach.

Należy ponadto zaznaczyć, iż w wielu momentach fabuła gry przeplata się z wątkami, jakie przedstawiono w filmie Kurosawy. Widać to wyraźnie podczas scenek przerywnikowych, które w odróżnieniu od reszty obrazów, przedstawiają nam akcję w stylu anime. Przy okazji warto wspomnieć, że podczas zabawy poznajemy ponad 40 odmiennych postaci, które częstokroć porównywane są do osób występujących w serii Final Fantasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Seven Samurai 20XX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Seven Samurai 20XX

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB