Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Sesame Street Grover's Travels (PC)
OkładkaSesame Street Grover's Travels (PC)

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera PC

Sesame Street Grover's Travels

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera jest grą edukacyjną, adresowaną do najmłodszych użytkowników komputerów. Przygotowano ją w oparciu o znany edukacyjny serial telewizyjny Sesame Street (polski tytuł: Ulica Sezamkowa), w rolach głównych z lubianymi przez wszystkich Muppetami.

Towarzyskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera Premiera PC

3maja2004

pudełko PL

1marca2006

producent: Encore Games wydawca: Encore Software Inc. wydawca PL: Nicolas Games

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera

Toy Story 2: Gra Akcji

Toy Story 2: Gry i Zabawy

Artur: Konkurs Dobrych Uczynków

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera jest grą edukacyjną, adresowaną do najmłodszych użytkowników komputerów. Przygotowano ją w oparciu o znany edukacyjny serial telewizyjny Sesame Street (polski tytuł: Ulica Sezamkowa), w rolach głównych z lubianymi przez wszystkich Muppetami. Tytułowy bohater, inspirując się podróżami Guliwera, wyrusza na ekscytującą wyprawę swojego życia. Poprzez wspaniałą zabawę maluch rozwiązuje proste działania matematyczne, jak również rozpoznaje litery, kształty i dźwięki oraz uczy się wyrażania własnych uczuć.

Na wszystkich milusińskich czeka sześć wymagających zadań. Wcielając się w niebieskiego protagonistę pomóc trzeba niezdarnym żeglarzom odzyskać zgubione przedmioty. Okazuje się, że wpadły one do ogromnej muszli małża, jednak nie stanowi to żadnej przeszkody dla odważnego stworka. Co to byłaby za przygoda, gdyby pozbawiono ją niebezpieczeństw – w nieoczekiwany sposób Grover zostaje przywiązany do ziemi. Aby go uratować niezbędne jest rozwiązanie kilku matematycznych zagadek.

Morze Przeciwieństw, jak sama nazwa mówi, to miejsce gdzie wszystko dzieje się na opak. Trafiając tu powinno się pamiętać, aby każde pojawiające się polecenie wykonać odwrotnie do jego treści. Przepłynąwszy przez te dziwne wody napotyka się na Wielkiego Ptaka, potrzebującego wsparcia w tworzeniu rymów, mających rozśmieszyć Snuffy'ego. Dzięki temu bohater otrzymuje napompowany balon.

Pod koniec wojaży niebieski stworek spotyka Elmo, wraz z którym decyduje się na powrót do domu. Niestety tylko Grover posiada pelerynę, umożliwiającą latanie. Zadaniem dziecka jest przygotowanie brakującego super-ciucha, aby jego przyjaciele mogli wrócić na swoją ulicę. Na zakończenie należy wraz z protagonistą zdać mamie relację z ekscytującej wyprawy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ulica Sezamkowa: Podróże Grovera Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 32 MB RAM