Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPS2GCN
Okładka Sega Soccer Slam (XBOX)

Sega Soccer Slam

Sega Soccer Slam to kolejny tytuł ze zdobywającego coraz większą popularność gatunku gier sportowych, w którym większy nacisk kładzie się na widowiskowość i akcję niż na realizm. Wszystkie chwyty są dozwolone, gdyż nie ma sędziego, a gramy w piłkę nożną.

Sportowe | piłka nożna

Okładka Sega Soccer Slam (XBOX)

producent: Visual Concepts

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

18mar2002

GCN

22sie2002

XBOX

2wrz2002

PS2

Sega Soccer Slam to kolejny tytuł ze zdobywającego coraz większą popularność gatunku gier sportowych, w którym większy nacisk kładzie się na widowiskowość i akcję niż na realizm. Wszystkie chwyty są dozwolone, gdyż nie ma sędziego, a gramy w piłkę nożną. Zamiast stosować wymyślne taktyki i formacje trzeba porządnie przyłożyć przeciwnikowi i skorzystać z super zdolności, aby tylko piłka znalazła się w bramce.

Zawodnicy mogą wykonywać wszystkie najbardziej widowiskowe zagrania, znane z klasycznej piłki nożnej - jedynie boisko jest mniejsze, dzięki czemu rozgrywka jest szybka i dynamiczniejsza. Znany z bijatyk wskaźnik mocy jest obecny także tu - po pełnym doładowaniu umożliwia wykonanie przez zawodnika jakiegoś ruchu specjalnego w postaci znacznie silniejszego strzału lub zwiększenia szybkości. Po każdym obronionym przez bramkarza strzale, ubywa mu części „zbroi” przez co staje się coraz bardziej bezbronny wobec silniejszych ciosów i strzałów.

W grze występuje sześć drużyn (Toxic, Volta, Subzero, Spirit, Tsunami i El Fuego) - każda po trzech wyjątkowo oryginalnych zawodników plus bramkarz. Na przykład team Toxic składa się z eko-terrorystki Raine, futbolisty Duke’a i komputerowego hakera o imieniu Nova. Każda z tych postaci posiada charakterystyczne dla siebie umiejętności. Poszczególne drużyny mają swoje plusy i minusy w różnych aspektach gry (szybkość, siła itp.), dlatego po każdym wygranym meczu otrzymaną gotówkę możemy przeznaczyć na ulepszanie swych zawodników przy pomocy power-upów. Każda drużyna posiada własny stadion - na przykład drużyna Toxic ma za boisko centrum reaktora atomowego, a drużyna Spirit zajmuje tereny pustynne. Graficznie gra jest wykonana w komiksowym stylu z mnóstwem detali jak (na przykład zmieniające się wyrazy twarzy zawodników). Różne warunki pogodowe urozmaicają grę i wpływają na przebieg meczu (deszcz, śnieg, mgła etc.). W opcjach gracz może ustawić jedną z trzech prędkości gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Sega Soccer Slam

Wymagania wiekowe Sega Soccer Slam

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sega Soccer Slam

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Multitap

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Gry piłkarskie: Dziwne i słabe
Gry piłkarskie: Dziwne i słabe

wiadomość27 czerwca 2016

Nie każda gra piłkarska próbuje wiernie oddać realia walki na boisku. Nie każda potrafi też sprawić radość fanom futbolu. Oto szybki przegląd tytułów dziwnych i słabych. Pora odpalić kilka superstrzałów!

PS2
XBOX
GCN