Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSWWW
Okładka Scrubby Dubby Saga (AND)
OkładkaScrubby Dubby Saga (AND)

Scrubby Dubby Saga

Gra logiczna typu match-3, opracowana przez studio King. Produkcja opowiada o zabawkach używanych podczas kąpieli, które próbują odnaleźć zaginionego przyjaciela, w czym nieodzowna okazuje się pomoc gracza.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scrubby Dubby Saga Premiera

14sie2015

WWW

16gru2015

AND iOS

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Firma King jest jednym z potentatów branży gier mobilnych. Deweloper zasłynął takimi produkcjami jak Candy Crush Soda Saga, Bubble Witch 2 Saga, Farm Heroes Saga czy też Diamond Digger Saga. Kolejną aplikacją studia jest Scrubby Dubby Saga na platformę AND, WWW i iOS. Tytuł, co nie jest zbyt zaskakujące, reprezentuje gatunek logicznych układanek typu match-3. Podobnie jak inne projekty ze stajni King, tak i ten stworzony został w ramach modelu biznesowego free-to-play z wykorzystaniem systemu mikropłatności.

Fabuła

Historia zawarta w Scrubby Dubby Saga nie jest zbyt ambitna i opowiada o zabawkach używanych podczas kąpieli, które szukają zaginionego przyjaciela, więc my, jako przykładny bohater, musimy im czym prędzej pomóc go odnaleźć.

Mechanika

By tego dokonać, będziemy torować sobie drogę wśród mydełek, przesuwając je w ramach zasad gatunku match-3. Oznacza to, że z kolorowych elementów pojawiających się na niewielkich planszach musimy tworzyć linie składające się z przynajmniej trzech takich samych obiektów. W ten sposób nabijamy punkty niezbędne do pokonania danego poziomu. Zabawa w Scrubby Dubby Saga na platformę AND, WWW i iOS odbywa się w single playerze, aczkolwiek pewną namiastką multiplayera są rankingi, dzięki którym możemy rywalizować z innymi graczami na punkty.

Kwestie techniczne

Przyjemna rozgrywka uzupełniana jest przez kreskówkową oprawę graficzną 2D, która nie jest tak cukierkowa jak w słynnym Candy Crush Saga, ale została utrzymana w stylu wypracowanym przez firmę King.

Minirecenzja Scrubby Dubby Saga – kolejne dobre match-3 od Kinga

PLUSY:
  1. Kolejna, niezła układanka match-3 w dorobku firmy King;
  2. Dzięki stosunkowo niskiemu poziomowi trudności, mikropłatności nie dają się bardzo we znaki.
MINUSY:
  1. Nie jest to produkcja tak zapadająca w pamięć jak Candy Crush Saga;
  2. Jak to w przypadku gier firmy King – zerowa ilość zaskakujących elementów.

O produkcjach firmy King można napisać wiele rzeczy, ale z pewnością nie są to najoryginalniejsze aplikacje dostępne na rynku. Gry pokroju Blossom Blast Saga czy Candy Crush Saga to dobre tytuły, które opierają się jednak na doskonale znanych pomysłach. Nie inaczej jest z Scrubby Dubby Saga, choć jak zwykle deweloperowi udało się stworzyć dopracowany produkt.

Firma specjalizuje się w układankach match-3 („połącz trzy elementy”) i tak, dobrze myślicie, w tym przypadku również jest to reprezentant tego gatunku. Co prawda podczas zabawy nie przesuwamy poszczególnych elemenów, a całe lich linie, ale w praktyce sprowadza się to do rozgrywki bardzo podobnej, co w konkurencyjnych aplikacjach, w tym także tych z obozu Kinga.

Czyli co, nie warto sobie zawracać głowy Scrubby Dubby Saga? I tak i nie. Przeciwnicy tego typu zabawy nie znajdą tu nic ciekawego, ale fani gatunku jak najbardziej. Przesuwanie całych linii elementów sprawia, że gameplay ma do zaoferowania kilka ciekawych patentów. Możemy bowiem w ten sposób np. wykonywać ruchy, dzięki którym pozbędziemy się celów np. z dwóch stron planszy naraz. Oprócz tego zabawę urozmaicają także rozmaite zadania, które jednak nie odbiegają od standardów gatunku (rozwalanie klatek, czyszczenie planszy z piany itd.).

Gra jest łatwiejsza od słynnego Candy Crush Saga, które na późniejszych etapach potrafi sprawiać niemałe problemy. W tym przypadku przez kilka pierwszych godzin właściwie nie sposób utknąć na dłużej. Oznacza to też, że mikropłatności nie są zbyt nachalne, co oczywiście należy uznać za plus.

To właściwie tyle – Scrubby Dubby Saga nie jest w żaden sposób grą unikalną i nietrudno znaleźć kilkadziesiąt innych, podobnych pozycji. Tytuł potrafi jednak zapewnić sporo frajdy, a ze względu na niski poziom trudności jest niezłą opcją dla początkujących graczy. Z drugiej strony nie jest to produkcja tak zapadająca w pamięć, jak Candy Crush Saga, ale tak czy siak – można zagrać.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Scrubby Dubby Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
WWW