Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Scorcher (PC)
OkładkaScorcher (PC)

Scorcher PC

Futurystyczna gra wyścigowa, w której rywalizujemy na sześciu różnorodnych, zakręconych trasach, kierując bolidem przypominającym motor otoczony polem magnatycznym. Rozgrywce towarzyszy pulsująca i niezwykle dynamiczna muzyka techno.

Wyścigi

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scorcher Premiera PC

30listopada1996

producent: Zyrinx wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Scorcher

Safari Biathlon

Hover Ace

Rollcage

Scorcher to mroczna, futurystyczna gra wyścigowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości, konwencją pośrednio nawiązująca do pierwszej odsłony serii Wipeout.

Celem gry jest odniesienie zwycięstwa w serii wyścigów rozgrywających się na sześciu różnorodnych trasach. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami futurystycznego bolidu przypominającego motocykl. Dzięki otaczającemu go polu siłowemu przemierzamy trójwymiarowe scenerie odbijając się od band lub sklepień tuneli. Podczas gry zbieramy trzy rodzaje rozrzuconych po mapach przedmiotów. Zielone i niebieskie ostrościany zwiększają czas, jaki mamy do dyspozycji na przejechanie okrążenia oraz poziom doładowania dopalacza i skoku – dwóch umiejętności specjalnych. Z kolei znaczniki w kształcie strzałek znacząco przyspieszają bolid. Z tych bonusów należy jednak korzystać rozważnie, tak aby zawsze mieć wystarczająco dużo czasu do dyspozycji i nie wypaść z toru.

Sześć map przygotowanych przez twórców wyróżnia wysoki poziom detali i godna uwagi różnorodność. Ścigamy się m.in. po przedmieściach futurystycznych miast, opuszczonych autostradach i zaniedbanych kanałach. Często na torze obecne są różnego rodzaju przeszkody.

Scorcher oferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza i ograniczoną liczbę ustawień grafiki i dźwieku. Nie zmienia to jednak faktu, że oprawa audiowizualna stoi na dobrym poziomie. Trójwymiarowa sceneria utrzymana jest w mrocznych barwach, ale dość często rozświetlają je kolorowe światła. Na szczególne uznanie zasługuje niezwykle dynamiczna, futurystyczna ścieżka dźwiękowa w konwencji techno, autorstwa Jespera Kyda.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Scorcher: Odpowiednia dla każdego wieku.

Scorcher Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Pentium 60 MHz
  • 8 MB RAM
  • 25 MB HDD
  • MS DOS/Windows 95