Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PC
Okładka RUNNER (PS5)
OkładkaRUNNER (PS5)

RUNNER

Cyberpunkowa gra akcji FPP, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W RUNNER wcielamy się w kurierkę imieniem Mina, która uciekając z futurystycznego Prezydium na swoim motocyklu, stawia czoła zautomatyzowanym siłom korporacji Caldara.

Akcji | FPP | cyberpunk | FPS | indie | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RUNNER Premiera

2022

PC PS5

producent: Truant Pixel wydawca: Truant Pixel

RUNNER jest grą akcji, za której opracowaniem stoi niezależne amerykańskie studio Truant Pixel. Produkcja, dla której źródłem inspiracji były kultowe cyberpunkowe anime, jak Akira oraz Ghost in the Shell, powstała z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

RUNNER zabiera nas w podróż do dystopijnego, futurystycznego świata, a dokładnie – na księżyc N-351, na którym mieści się placówka górnicza. Stolicą kolonii jest Prezydium, czyli skąpana w świetle neonów metropolia. Główna bohaterka gry – kurierka imieniem Mina – stara się uciec z miasta na swoim motocyklu. Nie jest to łatwe, gdyż jej śladem podążają zautomatyzowane siły korporacji Caldara.

Mechanika

W grze RUNNER akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy dosiadamy motocykla (którego wygląd możemy dostosować do indywidualnych preferencji) i mkniemy drogą ekspresową przez siedem sektorów Prezydium. Podczas jazdy musimy zarówno omijać innych uczestników ruchu, jak i odpierać ataki korporacyjnych dronów. Na naszej drodze stają autonomiczne motocykle, pojazdy opancerzone i samochody oraz liczne maszyny latające; od czasu do czasu stajemy również w szranki z potężnymi bossami. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że oponenci atakują nie tylko z frontu, lecz także z boku oraz od tyłu, co w połączeniu z szaleńczą prędkością jazdy wymusza na nas nieustanne rozglądanie się i natychmiastowe reagowanie.

Mina eliminuje nieprzyjaciół, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału obejmującego pistolety, wyrzutnie rakiet i granaty, a także korzystając z unikalnych umiejętności zapewnianych jej przez cybernetyczne wszczepy. Ponadto po drodze zdobywamy power-upy zwiększające potencjał bojowy bohaterki. W miarę postępów odblokowujemy nowe jednoślady, które różnią się parametrami.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry RUNNER utrzymano w mangowej stylistyce budzącej skojarzenia z najpopularniejszymi cyberpunkowymi anime. Wrażenie obcowania z dziełem rodem z lat osiemdziesiątych XX wieku potęguje synthwave’owy soundtrack skomponowany przez muzyka podpisującego się jako Fat Bard.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RUNNER: 12+

PC
PS5