Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Piłka nożna - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce piłka nożna ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

RPG
piłka nożna
Czas
PC
PC Windows
WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Inazuma Eleven 3
Inazuma Eleven 3

RPG 1 lipca 2010

Gra jRPG z elementami piłki nożnej wyprodukowana przez studio Level 5 (twórcy m.in. serii Ni no Kuni). Akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzednich odsłonach. Tym razem znani piłkarze zostają wybrani do reprezentacji narodowej Japonii, by wziąć udział w turnieju Football Frontier International. Utalentowani zawodnicy będą jednak musieli także stawić czoła demonom starającym się wskrzesić swojego władcę oraz tajemniczemu Garshieldowi Bayhanowi, zamierzającemu wykorzystać piłkę nożną do zdobycia władzy nad światem. Rozgrywka opiera się na tych samych patentach, co poprzednie odsłony. Zabawa podzielona jest na dwie części – eksploracyjną oraz walkę. Ciekawie wypada zwłaszcza ta druga, w której rozgrywamy mecze piłki nożnej, ale w dużej mierze opierając się na mechanizmach znanych z klasycznych, turowych jRPG-ów. Inazuma Eleven 3 zostało najpierw wydane w Japonii na handheldzie Nintendo DS. Jakiś czas później gra ukazała się w nieco ulepszonej wersji na 3DS-ie.

NDS3DS

SoccerStar
SoccerStar

RPG 31 grudnia 2010

SoccerStar to utrzymana w humorystycznej konwencji przeglądarkowa gra RPG wyprodukowana przez firmę Playa Games z myślą o fanach futbolu. Gracze wcielają się w piłkarzy rozpoczynających swoją sportową karierę. Zabawa polega na rozwoju postaci oraz rozgrywaniu meczy pomiędzy klubami.

WWW