Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Piłka nożna - Gry RPG Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce piłka nożna na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

3DS
RPG
piłka nożna
Czas
Inazuma Eleven 3
Inazuma Eleven 3

RPG 27 grudnia 2012

Gra jRPG z elementami piłki nożnej wyprodukowana przez studio Level 5 (twórcy m.in. serii Ni no Kuni). Akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzednich odsłonach. Tym razem znani piłkarze zostają wybrani do reprezentacji narodowej Japonii, by wziąć udział w turnieju Football Frontier International. Utalentowani zawodnicy będą jednak musieli także stawić czoła demonom starającym się wskrzesić swojego władcę oraz tajemniczemu Garshieldowi Bayhanowi, zamierzającemu wykorzystać piłkę nożną do zdobycia władzy nad światem. Rozgrywka opiera się na tych samych patentach, co poprzednie odsłony. Zabawa podzielona jest na dwie części – eksploracyjną oraz walkę. Ciekawie wypada zwłaszcza ta druga, w której rozgrywamy mecze piłki nożnej, ale w dużej mierze opierając się na mechanizmach znanych z klasycznych, turowych jRPG-ów. Inazuma Eleven 3 zostało najpierw wydane w Japonii na handheldzie Nintendo DS. Jakiś czas później gra ukazała się w nieco ulepszonej wersji na 3DS-ie.