Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Rock Free (PC)
OkładkaRock Free (PC)

Rock Free PC

Rock Free to darmowa sieciowa gra muzyczna dla wielu użytkowników, obsługiwana za pomocą przeglądarki internetowej. Produkcja firmy Acclaim pozwala poprowadzić karierę muzyka rockowego.

Towarzyskie | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock Free Premiera PC

anulowana

producent: Acclaim Entertainment wydawca: Acclaim Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rock Free to obsługiwana przez przeglądarkę darmowa gra, w której możemy wykreować własną postać muzyka rockowego. Za stworzenie tego pomysłu odpowiada Acclaim, jeden z pionierów branży elektronicznej, obecnie skupiający się produkowaniu i wydawaniu gier sieciowych dla wielu użytkowników (np. 2Moons, The Chronicles of Spellborn).

W Rock Free wcielamy się w początkującego muzyka rockowego, przed którym otworem stoi międzynarodowa kariera. Oczywiście aby tego dokonać musimy przede wszystkim stać się wirtuozem gitary elektrycznej. Podstawą jest także odpowiedni wygląd. Naszego awatara możemy dowolnie przebierać, dodając mu również różne akcesoria. Prócz stworzenia samej postaci otrzymujemy także opcję otworzenia własnego klubu rockowego, gdzie samotnie lub wraz ze znajomymi, poćwiczymy rozmaite piosenki oraz oczywiście stoczymy rockowe pojedynki. Możliwe jest także odwiedzanie klubów innych graczy.

Tytuł obsługiwany jest w całości przez przeglądarkę internetową, jednak w odróżnieniu od wielu gier tego typu, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do statycznych okienek i tabel. Rock Free oferuje wiec zgrabne animacje oraz przede wszystkim możliwość grania na wirtualnej gitarze. Prócz klubu i trybu praktyki, możemy też chociażby przeglądać światowe rankingi oraz brać udział w różnych turniejach.

Granie kawałków zostało zrealizowane podobnie jak w innych znanych grach muzycznych. Obserwujemy więc pięć przesuwających się linii symbolizujących struny gitary. Naszym zadaniem jest naciskanie klawiszy od 1-5 w odpowiednim momencie, jednocześnie nieustannie używając strzałek. Dodatkiem jest specjalny wskaźnik FanPower, który napełnia się gdy nie popełniamy błędów. Aktywując moc FanPower otrzymujemy dodatkowe bonusy za każdą dobrze zagraną nutę.

Produkt stworzony został przy współpracy takich korporacji muzycznych jak Warner Music, Sony, czy EMI oraz WaveGroup. Ostatnia z wymiennych firm zajmuje się nagrywaniem znanych kawałków na potrzeby gier muzycznych i pracowała już chociażby przy serii Guitar Hero. Współpraca z wymienionymi wytwórniami gwarantuje obecność wielu znanych piosenek w Rock Free. Wśród nich wymienić można takie utwory jak: Iron Man zespołu Black Sabbath, Fat Lip w wykonaniu Sum 41, czy Woman nagrane przez Wolfmother.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rock Free: Odpowiednia dla każdego wieku.