Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka River King: A Wonderful Journey (PS2)

Harvest Fishing PS2

River King: A Wonderful Journey

River King: A Wonderful Journey jest grą, będącą w istyocie daleką kuzynką pozycji z serii Harvest Moon. Niniejszy tytuł koncentruje się na jednym z aspektów działalności farmy z HM – rybołówstwie.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka River King: A Wonderful Journey (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11listopada2005

River King: A Wonderful Journey jest grą, będącą w istocie daleką kuzynką pozycji z serii Harvest Moon. Niniejszy tytuł koncentruje się na jednym z aspektów działalności farmy z HM – rybołówstwie. Grę można określić jako RPG w którym nie prowadzimy wojownika, druida czy maga, tylko wędkarza, a naszym zadaniem nie jest walka ze złem ani ratowanie księżniczki, tylko złowienie River Kinga – legendarnej ryby, od dziesięcioleci drwiącej z najlepszych rybaków.

Na początku wybieramy postać, którą sterujemy, czyli jednego z członków rodziny – ojca, matkę, brata lub siostrę. Każdy z kandydatów posiada silne i słabe strony oraz indywidualne cechy, takie jak: liczba punktów życia, technika połowu, szkoła gotowania. Po podjęciu decyzji możemy wyruszać śladem River Kinga.

Dużo jednak wody upłynie w rzece zanim będziemy na tyle dobrzy, by zmierzyć się z mityczną rybą. Najpierw musimy podnieść nasze umiejętności wędkarskie (coś na zasadzie zwiększania poziomów doświadczenia w tradycyjnych RPG), a robimy to oczywiście łowiąc ryby. Twórcy gry dają nam do dyspozycji ponad sto rodzajów akwenów, różniących się rodzajem zamieszkujących je ryb. Do każdego łowiska i zdobyczy trzeba podchodzić indywidualnie. Nie da się osiągnąć przyzwoitych rezultatów stosując te same sposoby i wędki. Metodą prób i błędów odkrywamy jak skonfigurować sprzęt (wędzisko, oprzyrządowanie, przynętę), by dopasować go do odpowiednich zbiorników wodnych. Wiedza ta przydaje się szczególnie w trakcie zawodów, w których łapiemy ryby na czas.

Turnieje łowieckie są jedną z dodatkowych atrakcji przygotowanych dla graczy. Oprócz sportowego łapania ryb można spróbować swoich sił również w... gotowaniu. Z reguły wygląda to tak, że musimy złapać określony gatunek ryby, następnie zakupić w sklepie przepis na jej przyrządzenie i przystąpić do pichcenia. Na początku efekty mogą nie być satysfakcjonujące, ale nie należy się tym zrażać. Każda próba, nawet nieudana, wpływa na podniesienie naszych umiejętności kucharskich, więc z czasem, i nam się uda wygrać któryś z konkursów.

W trakcie wędrówki powinniśmy się rozglądać za zwierzętami, poukrywanymi w różnych miejscach. Może się zdarzyć tak, że któreś z nich zada nam zagadkę (z reguły niezbyt trudną). Poprawna odpowiedź zostanie nagrodzona, a jeśli nie dopisze nam szczęście, karą będzie utrata ryb z koszyka. Na samym początku gry, poruszamy się w obrębie tylko jednej wioski. W miarę postępów odblokowujemy kolejne regiony, których jest łącznie pięć. Każdy obszar to nowe rodzaje łowisk i ryb, a więc i inne wyzwania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harvest Fishing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Harvest Fishing

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB