Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PC
Okładka Ridge Racer Driftopia (PS3)

Ridge Racer Driftopia

Kolejna odsłona popularnego cyklu zręcznościowych gier wyścigowych firmy Namco Bandai, zapoczątkowanego jeszcze na pierwszej generacji konsoli PlayStation. Producentem tytułu jest doświadczone studio Bugbear, znane m.in. z poprzedniego Ridge Racera oraz kultowej serii FlatOut.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | sieciowe | multiplayer

Okładka Ridge Racer Driftopia (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 15 sierpnia 2014 roku wyłączono serwery gry i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Ridge Racer Driftopia to kolejna część serii wyścigówek wydawanych przez firmę Namco. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Grę opracowało studio Bugbear, czyli zespół odpowiedzialny m.in. za serię FlatOut oraz Ridge Racer Unbounded z 2012 roku.

Gra stawia głównie na rywalizację z innymi ludźmi i koncentruje się na szaleńczych wyścigach ulicami miast, w których zakręty najlepiej pokonywać za pomocą efektownych poślizgów. Zgodnie z tradycjami serii, rozgrywka jest w stu procentach zręcznościowa i autorzy nie zawracali sobie głowy jakimkolwiek realizmem. Zamiast tego postawili na maksymalną efektowność akcji.

W trakcie zawodów istotną rolę odgrywa otoczenie, które można w dużym stopniu zniszczyć. Agresywna jazda (w tym wykonywanie kontrolowanych poślizgów) pozwala nabijać specjalny pasek energii. Gdy zostanie on zapełniony, możemy z impetem przywalić w auto rywali, kompletnie je demolując. Przy pełnym pasku da się nawet przebić przez ścianę budynku. Akty destrukcji można łączyć w kombinacje, które odnawiają pasek energii. Ponadto dobrym sposobem na pozbycie się rywali jest spychanie ich w kierunku ściany na zakręcie.

Rozgrywkę urozmaica systemu rozwoju pozwalający na modyfikowanie posiadanych samochodów oraz odblokowywanie nowych maszyn. Gracze mogą także korzystać z kart aktywujących specjalne moce i bonusy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Ridge Racer Driftopia

Wymagania wiekowe Ridge Racer Driftopia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ridge Racer Driftopia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 850 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Ridge Racer Driftopia - gra zakończy żywot w sierpniu tego roku
Ridge Racer Driftopia - gra zakończy żywot w sierpniu tego roku

wiadomość20 czerwca 2014

Bandai Namco poinformowało dziś, że w połowie sierpnia bieżącego roku wyłączy serwery darmowej sieciowej wyścigówki Ridge Racer Driftopia. Wydana na PC i PS3 gra od roku znajduje się w fazie otwartej bety i jak dotąd nie odniosła sukcesu.

Ridge Racer Driftopia - wystartowała otwarta beta
Ridge Racer Driftopia - wystartowała otwarta beta

wiadomość11 września 2013

Ruszyła otwarta beta Ridge Racer Driftopia, czyli korzystającej z modelu Free-2-Play gry wyścigowej studia Bugbear Entertainment. W testach mogą wziąć udział posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation 3.

Ridge Racer Driftopia z nowym zwiastunem i wymaganiami sprzętowymi
Ridge Racer Driftopia z nowym zwiastunem i wymaganiami sprzętowymi

wiadomość27 sierpnia 2013

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Ridge Racer Driftopia, czyli wyścigów free-to-play od twórców FlatOut i Ridge Racer Unbounded. W sieci pojawiły się też nowe obrazki i zwiastun gry.

Ridge Racer Driftopia - najnowsza odsłona cyklu wykorzysta model Free-2-Play
Ridge Racer Driftopia - najnowsza odsłona cyklu wykorzysta model Free-2-Play

wiadomość12 kwietnia 2013

Firma Namco Bandai zapowiedziała grę wyścigową Ridge Racer Driftopia. Będzie to pierwsza odsłona serii oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami i ukaże się na pecetach oraz konsoli PlayStation 3.

PC
PS3