Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Rhythm Party (X360)

Rhythm Party X360

Rhythm Party to stworzona przez ekipę deweloperską firmy Konami gra zręcznościowa, wymagająca od graczy poczucia rytmu i sporej sprawności fizycznej.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Rhythm Party (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

1lutego2012

Rhythm Party jest kolejną grą zręcznościową opartą na rytmice, stworzoną przez deweloperów z firmy Konami, którzy na koncie mają m.in. serię Dance Dance Revolution. Tym razem twórcy postanowili odejść od formuły naśladownictwa, dając graczom swobodę w wymyślaniu własnych układów choreograficznych do popularnych utworów muzycznych.

W przeciwieństwie do wielu gier tanecznych korzystających z technologii Kinect, w Rhythm Party nacisk położony został na elementy zręcznościowe. Gracze mają za zadanie poruszać rękoma i nogami, starając się „dotknąć” wskazanych na ekranie przestrzeni wokół. Odpowiednio szybka reakcja umożliwia aktywację specjalnych tricków i uzyskanie kombosów podwyższających wynik.

Towarzysząca zabawie muzyka, fantazyjne scenerie i różnorakie efekty specjalne losowo pojawiające się na ekranie mają zachęcić do tego, by z wymachiwania kończynami spróbować stworzyć układ taneczny. Na ścieżce dźwiękowej do gry znalazły się takie utwory jak: „Born This Way” Lady Gagi, „Every Little Step” Bobby;ego Browna i „Y.M.C.A.” zespołu Village People.

W oprawie wizualnej Rhythm Party dominują krzykliwe kolory i dyskotekowe światła. Gracze kierują własnymi ruchami przypatrując się swojej sylwetce na ekranie, często okraszonej efektami specjalnymi lub zaskakującymi elementami stroju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Klasyfikacja PEGI Rhythm Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rhythm Party

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live, Kinect