Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Red Faction Collection (PS3)

Red Faction Collection PS3

Przygotowana ekskluzywnie dla posiadaczy konsol PlayStation 3 kolekcja trzech części popularnej serii gier akcji studia Volition. W skład pakietu wchodzą wydane wcześniej na konsolach siódmej generacji pełnoprawne odsłony serii, tzn.

Akcji | TPP | science fiction | pakiet | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Red Faction Collection (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

14marca2014

14marca2014

pudełko PL

Red Faction Collection to pakiet trzech odsłon serii Red Faction. W skład zestawu wchodzą gry Red Faction Guerrilla (wydana w 2009 roku), Red Faction: Armageddon (wydana w 2011) oraz Red Faction Battlegrounds (wydana w 2011 roku). Komplet zawiera dodatkową zawartość, która została wydana w formie DLC. Warto dodać, że w skład amerykańskiego wydania pakietu wchodzą również Red Faction oraz Red Faction II.

Red Faction Guerrilla przenosi nas na planetę Mars. Historia rozgrywa się pięćdziesiąt lat po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym Red Faction. Wcielamy się w awanturnika, który otwarcie buntuje się przeciw uciskom Earth Defense Force, wydając tym samym wyrok śmierci na siebie samego. Jako dzielna jednostka i członek ruchu oporu zarazem, toczymy tu swego rodzaju wojnę podjazdową. Do naszych zadań należy dokładne planowanie ataków oraz szybkie podejmowanie decyzji. Co więcej, sami nierzadko jesteśmy zmuszeni używać elementów otoczenia po to, by zasłonić się przed atakami lub pozostać niezauważonym. Potęguje to wszechobecny efekt zaszczucia. W Guerrilla właściwą akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców naszego bohatera. Podczas rozgrywki zwiedzamy ogromny, otwarty świat mieszczący się w obrębie obcej planety. Trafiamy między innymi do opuszczonej placówki górniczej oraz głównej siedziby sił Earth Defense Force.

Akcja Red Faction: Armageddon rozpoczyna się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w Red Faction: Guerrilla. Tajemnicza sekta pod wodzą Hale'a doprowadza do zniszczenia marsjańskiego terraformera, w rezultacie czego ludność zmuszona zostaje do zejścia głęboko pod ziemię. Właściwa zabawa rozpoczyna się nieco później, ukazując Dariusa Masona (wnuka bohatera poprzedniej odsłony cyklu) badającego pewne pradawne ruiny. Główny bohater zupełnie przypadkowo przyczynia się do wybudzenia rasy zamieszkujących Marsa wrogich kreatur. Obudzeni obcy okazują się agresywni i śmiertelnie niebezpieczni, dzięki czemu w szybkim czasie opanowują kolejne kolonie, zabijając lub zamykając w kokonach ludność cywilną. Darius musi nie tylko uporać się z inwazją kosmitów, ale także odeprzeć zarzuty, jakoby pełna odpowiedzialność za wybuch infekcji ciążyła właśnie na nim. Red Faction: Armageddon stanowi świeże podejście do tematyki serii. Znana z Guerrilli swoboda poruszania została zastąpiona bardziej liniową strukturą gry, z naciskiem położonym na fabułę oraz filmowe podejście do jej przedstawienia. Powraca element rozpoznawczy całego cyklu, czyli możliwość niszczenia terenu, co możliwe jest dzięki wyposażeniu nas w zestaw potężnych narzędzi.

Red Faction: Battlegrounds gracze kontrolują podrasowane pojazdy, które walczą ze sobą na marsjańskich arenach. Twórcy przygotowali kilka standardowych trybów rozgrywki sieciowej (lokalnej i online), czyli Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill oraz kampanię solową składającą się z potyczek ze sztuczną inteligencją. W sumie otrzymujemy 10 pól bitew i osiem unikalnych pojazdów (samochody, mechy, czołgi, itd.). Akcja została ukazana z góry, więc całość kojarzy się ze zręcznościowymi strzelankami. W kwestii sterowania produkcja przypomina takie tytuły jak Geometry Wars – lewym analogiem prowadzimy pojazd, a prawym ostrzał. Podczas zabawy wielokrotnie wykorzystujemy charakterystyczną broń, która pojawia się w innych tytułach z serii. Do naszej dyspozycji oddano między innymi wyrzutnie rakiet, działa Gauss, bomby czy ładunki wybuchowe. Red Faction: Battlegrounds jest powiązana z Red Faction: Armageddon, czyli czwartą odsłoną głównej serii. To oznacza, że gracze zmagający się w bitwach z pojazdami mogą przenieść swoje osiągnięcia do drugiej z wymienionych produkcji. Za zdobyte punkty doświadczenia i rangi można odblokować kilka interesujących dodatków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Red Faction Collection

18+