Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Recoil Retrograd (PS3)

Urban Mysteries

Recoil Retrograd

Urban Mysteries to nieliniowa gra akcji z elementami przygodowymi, w której rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za tytuł odpowiedzialne jest studio ZeitGuyz Game Development.

Akcji | TPP

Okładka Recoil Retrograd (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Urban Mysteries to nieliniowa gra akcji z elementami przygodowymi, w której rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za tytuł odpowiedzialne jest duńskie studio ZeitGuyz Game Development.

Akcja gry przenosi nas do roku 2052. Trafiamy do wielkiej futurystycznej metropolii. Naszym elektronicznym alter ego jest Davi Atman, pracownik w firmie Gloria Mundi, który natrafia na wielki spisek, za którym stoją jego pracodawcy. Aby zapobiec ich knowaniom staje się renegatem i zaczyna podróżować w czasie. Tylko w ten sposób nasz bohater może zmienić bieg historii. Podczas gry musimy zmierzyć się z wysłannikami korporacji Gloria Mundi, którzy w każdej części osi czasu mają swoich agentów.

Podczas gry czeka na nas wiele wyzwań. W wirtualnej przeszłości między innymi pokierujemy latającymi zeppelinami. Później trafimy do trzynastego, piętnastego i osiemnastego wieku. Warte odnotowania jest, że żaden przedmiot z ekwipunku nie może przenieść się w czasie razem z nami. Z tego powodu w grze pobawimy się takimi rodzajami broni jak muszkiety, miecze i łuki. Ponadto natrafimy też na wybory moralne. Jednym z takich przypadków jest sytuacja, gdy musimy uratować ludzi z płomieni: doktora lub naukowca – tylko jednego z nich możemy uchronić od śmierci. Gdy wybierzemy doktora, po powrocie do 2052 roku miasto będzie bardziej zadbane i liczniej zaludnione. Natomiast ocaliwszy naukowca trafimy do czasów bardziej zaawansowanych technologicznie. W zależności od tych wyborów, świat gry zmienia się na naszych oczach.

Urban Mysteries opiera się na technologii Unreal Engine 3.0, dzięki czemu grafika spełnia wymagania next-genów. Rzuca się w oczy dobrze wykonana gra świateł. Jest też wiernie odwzorowana architektura, jak na przykład katedra gotycka z witrażami, czy brudne, miejskie alejki. Lokacje nadają grze mrocznego, niepokojącego klimatu. Interfejs jest bardzo prosty. W lewym dolnym rogu ekranu tkwi pomocna minimapka, natomiast w prawym znajduje się pula punktów życia.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Recoil Retrograd

odpowiednia dla każdego wieku

PlayStation Magazine prezentuje Damnation

wiadomość2 marca 2008

We francuskim wydaniu pisma PlayStation Magazine pojawiły się zapowiedzi dwóch nowych tytułów powstających m. in. na konsolę PlayStation 3

Urban Mysteries zmienia nazwę na Recoil Retrograd
Urban Mysteries zmienia nazwę na Recoil Retrograd

wiadomość15 lutego 2008

Urban Mysteries to pierwszy tytuł, przygotowywanej przez zespół Zeitguyz gry. Producenci ogłosili jednak zmianę nazwy swojego projektu na Recoil: Retrograd, gdyż, jak twierdzą, podczas tworzenia, ich dzieło odeszło od pierwotnych planów.

Podróże w czasie dzięki nowej grze, wykorzystującej technologię Unreal Engine 3.0

wiadomość6 marca 2007

Ponad dwudziestu pracowników duńskiego studia o nazwie ZeitGuyz Game Developers dostało do rąk potężne narzędzie w formie technologii Unreal Engine 3.0, aby stworzyć przygodową grę akcji dla komputerów osobistych klasy PC oraz konsol nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Nadchodzący produkt nosi nazwę Urban Mysteries.

X360
PS3