Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Rampage Through Time (PS1)

Rampage Through Time PS1

Czwarta część cyklu zręcznościowych gier akcji, w których posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad gigantycznymi monstrami, a ich celem jest zniszczenie wszystkiego na swojej drodze.

Zręcznościowe | 2D | zwierzęta

Sony PlayStation 1
Okładka Rampage Through Time (PS1)

producent: Avalanche Software

wydawca: Midway Games

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

9czerwca2000

Przygotowana przez Avalanche Software czwarta część serii Rampage, w której będące wynikiem eksperymentów gigantyczne zwierzęta sieją spustoszenie na Ziemi. Tytuł kontynuuje historię przedstawioną w Rampage Universal Tour. Tym razem motywem przewodnim są podróże w czasie.

Fabuła

Ludzkość próbuje odbudować metropolie zrównane z ziemią podczas wydarzeń przedstawionych w Rampage Universal Tour. Chcąc przyspieszyć ten proces, firma Scumlabs opracowuje maszynę do podróży w czasie. Niespodziewanie dostęp do niej zyskują gigantyczne monstra, które powróciły na Błękitną Planetę. Małpa George, gad Lizzie, wilk Ralph, nosorożec Boris, szczur Curtis, homar Ruby i guziec Harley przenoszą się w przeszłość i przyszłość, siejąc śmierć i zniszczenie.

Mechanika

Rampage Through Time bazuje na sprawdzonych elementach znanych z poprzednich części cyklu. Posiadacze konsoli ponownie wybierają potwora i trafiają na prezentowane w 2D mapy, gdzie ich celem jest zniszczenie wszystkich budynków. Zadanie to utrudniają im broniący danego obszaru żołnierze, często wyposażeni w różne pojazdy bojowe, a także inne obecne na arenie monstra. Celem zabawy jest dokonanie większych zniszczeń niż konkurenci.

W trybie kampanii autorzy podzielili grę na kilka segmentów, które rozgrywają się w różnych czasach. Każdy z nich składa się z trzech map oraz dodatkowej areny, na której zastosowano z reguły inne założenia. Autorzy stworzyli na potrzeby tych plansz proste klony dawnych zręcznościówek, więc zabawa sprowadza się do niszczenia celów w stylu znanym z Asteroids lub zbierania kulek niczym Pac-Man.

Kwestie techniczne

Rampage Through Time ponownie wykorzystuje dwuwymiarową grafikę z karykaturalnymi modelami postaci i przerysowaną przemocą. Tytuł został wydany ekskluzywnie na PS1.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rampage Through Time

Wymagania wiekowe Rampage Through Time

16+