Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka QuestLord (AND)

QuestLord

QuestLord to gra RPG. Produkcja odwołuje się do klasyków tego gatunku, oferując widok z perspektywy FPP, skokowy sposób poruszania się, obracanie się tylko o 90 stopni w którąkolwiek ze stron oraz turowy system walki.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler

Okładka QuestLord (AND)

producent: Lava Level

wydawca: Lava Level

Strona oficjalna

data premiery gry:

8lut2013

iOS AND

QuestLord to wydana na Androida gra RPG stylizowana na oldskulowe produkcje typu dungeon crawler. Tytuł opracowało studio Lava Level i jest to produkcja typu premium, a więc nie zawierająca żadnych mikropłatności.

Gra przenosi nas do w miarę standardowego uniwersum fantasy. W momencie, w którym zaczynamy przygodę, kraina jest w opłakanym stanie, zniszczona przez długoletnie wojny z Lordami Elfów. Dla mieszkańców jest to fatalna sytuacja, ale dla bohaterów stanowi to doskonałą okazję, aby zyskać sławę i bogactwo, gdyż wszędzie pełno jest potworów, a zdesperowani cywile oferują duże nagrody za pomoc w rozwiązaniu ich problemów.

QuestLord wzorowane jest na oldskulowych dungeon crawlerach pokroju takich serii jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Znajdziemy tu wszystkie klasyczne elementy tego gatunku, w tym pierwszoosobowy widok, obracanie się tylko o 90 stopni i skokowy sposób poruszania się. Tworząc bohatera, gracz wybiera spośród jednej z kilku dostępnych ras. Każda z nich posiada nie tylko inne cechy, ale również odmienny punkt startowy w kampanii.

Gra imponuje rozmiarami – na zwiedzenie czeka ponad sto sześćdziesiąt map, zlokalizowanych zarówno w podziemiach jak i na powierzchni, a świat zaludnia ponad sto postaci niezależnych. Autorzy przygotowali także mnóstwo różnorodnych typów uzbrojenia i pancerzy. Walka odbywa się w systemie turowym i odnoszenie sukcesów przeciwko mocniejszym wrogom wymaga sprawnego wykorzystywania ataków specjalnych, przedmiotów oraz zaklęć.

QuestLord oferuje atrakcyjną retro stylistykę, która przypomina wczesne pecetowe produkcje korzystające z technologii VGA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do QuestLord

Wymagania wiekowe QuestLord

12+

iOS
AND