Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Quad Fighter K (Switch)
OkładkaQuad Fighter K (Switch)

Quad Fighter K Switch

Shoot’em up, w którym wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, a naszym zadaniem jest dokonanie ataku na fortecę agresywnych Obcych, nim uda im się całkowicie podbić Ziemię. W Quad Fighter K można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki innych osób.

Akcji | science fiction | 2D | na 2 osoby | top-down | shoot 'em up | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Quad Fighter K Premiera Switch

31maja2018

Nintendo eShop

31maja2018

producent: Aksys Games wydawca: Aksys Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

Quad Fighter K to shoot’em up opracowany przez studio Aksys Games. Produkcja pojawiła się na platformie Switch.

Fabuła

Akcja Quad Fighter K została osadzona w dalekiej przyszłości, kiedy to Ziemia znalazła się na celowniku tajemniczej, obcej cywilizacji, której celem jest unicestwienie ludzkości. Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone, gdyż ci, którym udało się przetrwać inwazję, zdobyli artefakty należące do najeźdźców; odpowiednio wykorzystane, mogą im pomóc w dokonaniu kontrataku. Gracz wciela się w lidera natarcia zmierzającego do fortecy agresorów.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch Quad Fighter K akcję obserwujemy z perspektywy top-down. Produkcja czerpie garściami z gatunkowego schematu, toteż w toku zmagań przejmujemy kontrolę nad myśliwcem i eliminujemy hordy adwersarzy nadlatujących z góry. W trakcie naszych kosmicznych wojaży musimy nie tylko unikać pocisków i zderzeń z maszynami należącymi do Obcych, lecz także rozglądać się za power-upami zwiększającymi nasze szanse na zwycięstwo. Od czasu do czasu morderczą przeprawę urozmaicają starcia z bossami.

Tryby gry

W Quad Fighter K można grać w pojedynkę, aczkolwiek tytuł pozwala również na zabawę w towarzystwie maksymalnie trójki graczy. Co ciekawe, statki poszczególnych śmiałków można ze sobą łączyć, zwiększając ich potencjał bojowy i odblokowując ataki niedostępne w inny sposób.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową oprawę graficzną Quad Fighter K utrzymano w pixelartowej stylistyce retro, nawiązującej do korzeni gatunku z epoki ośmiu bitów. To samo tyczy się warstwy dźwiękowej i chiptune’owego soundtracku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Quad Fighter K: Odpowiednia dla każdego wieku.