Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEWiiU
Okładka Aperion Cyberstorm (PC)
OkładkaAperion Cyberstorm (PC)

Aperion Cyberstorm

Aperion Cyberstorm to dwuwymiarowa strzelanka, w której gracz przejmuje kontrolę nad statkiem latającym i niszczy napotkanych wrogów. W czasie zabawy liczy się przede wszystkim zręczność, a starcia są piekielnie szybkie i intensywne.

Akcji | 2D | top-down | indie | shoot 'em up | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aperion Cyberstorm Premiera

anulowana

XONE

8lut2018

PC WiiU Switch

Gry podobne do Aperion Cyberstorm

X-Morph: Defense

Postal

Crimsonland

Aperion Cyberstorm na platformie PC, Switch itd. to charakteryzująca się szybką i intensywną rozgrywką, zręcznościowa strzelanka 2D typu bullet hell, w której gracz kontroluje statek powietrzny. Produkcja ta przywodzi na myśl gry popularne w latach 90-tych, a za jej stworzenie odpowiada debiutanckie studio niezależne aPriori Digital. Omawiany tytuł to ciekawa propozycja zarówno dla samotnych graczy, jak i tych, którzy wolą bawić się w towarzystwie.

Mechanika

Produkcja aPriori Digital jest strzelanką należącą do podgatunków twin-stick oraz bullet hell. Zasady rządzące zabawą są proste i przejrzyste – poruszamy się swoim statkiem po usianej zagrożeniami, dwuwymiarowej mapie i eliminujemy wrogów. Aperion Cyberstorm w wersji na PC, Switch itd. oferuje kilkanaście odmiennych statków oraz podobną liczbę umiejętności, z których możemy wybrać dwie dowolne, by dostosować pojazd do swojego stylu gry. Produkcja studia aPriori Digital zawiera także szereg opcji służących uprzyjemnianiu zabawy – od funkcji auto-fire po tryb dostosowany do obsługi jedną ręką.

Tryby gry

Aperion Cyberstorm oferuje trzy tryby rozgrywki. Każdego z nich możemy doświadczać samotnie albo w towarzystwie 4 innych osób w ramach lokalnego trybu multiplayer. Campaign zawiera wątek fabularny, w ramach którego staramy się znaleźć swój zagubiony zespół i odkryć złowrogą konspirację. Kampania pozwala na znajdowanie nowych statków oraz wzmacnianie umiejętności w toku rozgrywki. Bawić możemy się w jednym z 6 stopni trudności (trzy z nich są początkowo zablokowane). W trybie Versus po prostu walczymy – z innymi graczami lub przeciwnikami kontrolowanymi przez AI. Gra oferuje kilka różnych rodzajów starć, przeszło 30 map i daleko idące opcje dostosowania zabawy do własnych preferencji. Z kolei w trzecim z trybów, Onslaught, walczymy z kolejnymi falami wrogów, póki starczy nam sił. Zwyciężając w kolejnych etapach, otrzymujemy gwiazdy, dzięki którym odblokowujemy nowe mapy.

Kwestie techniczne

Wydane na PC, Switch itd. Aperion Cyberstorm charakteryzuje się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną, przywodzącą na myśl produkcje z lat 80-tych i 90-tych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-5  

Aperion Cyberstorm cena w dniu premiery: 54,00 PLN

Wymagania wiekowe Aperion Cyberstorm: Odpowiednia dla każdego wieku.

Aperion Cyberstorm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
WiiU
Switch
XONE