Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiU
Okładka Pushmo World (WiiU)

Pushmo World WiiU

Pullblox World

Trzecia odsłona popularnej serii logicznej, zapoczątkowanej przez Pullblox i Fallblox. W grze wcielamy się w sympatycznego kociego zapaśnika sumo imieniem Mello, a naszym zadaniem jest uwolnienie dzieciaków, uwięzionych przez tajemniczego oszusta.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Pushmo World (WiiU)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

19czerwca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pushmo World (znane w Europie jako Pullblox World zaś w Japonii jako Hikuosu World) to gra logiczna opracowana przez doświadczone japońskie studio Intelligent Systems. Produkcja stanowi trzecią odsłonę popularnej serii, zapoczątkowanej w 2011 r. na konsolkach 3DS przez grę Pushmo, oraz jej wydaną rok później kontynuację zatytułowaną Crashmo. Obie gry pojawiły się w Europie jako Pullblox i Fallblox.

W grze spotykamy ponownie znanego z poprzednich części kociego zapaśnika sumo imieniem Mallo. Przed nim zupełnie nowe wyzwanie, polegające na uwolnieniu dzieci uwięzionych podstępnie przez tajemniczego oszusta. Aby znaleźć drogę do nieszczęsnych dzieciaków, nasz protoplasta musi przedrzeć się na szczyt stworzonej ze specjalnych klocków konstrukcji. Klocki mogą być ciągnięte lub popychane w taki sposób, aby Mallo mógł dostać się na wyższy segment budowli. Należy jednak uważnie planować ruchy, dbając o to by nasz bohater miał zawsze kilka alternatywnych dróg. W przypadku braku możliwości ruchu, cała zabawa zaczyna się bowiem od początku.

Mechanika rozgrywki nie uległa większym zmianom, choć interfejs i sposób sterowania zostały nieco przemodelowane pod kątem konsoli WiiU. Autorzy przygotowali tradycyjnie 250 kolorowych etapów, dostępnych w kilku – również nowych – trybach zabawy. To jednak nie koniec. Dzięki załączonemu edytorowi możemy również samodzielnie stworzyć własne układanki i udostępnić je innym graczom Nintendo dzięki specjalnej usłudze World Pushmo Fair.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pushmo World

Wymagania wiekowe Pushmo World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pushmo World

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop