Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Strategiczne PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce elementy RPG na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PSV
Strategiczne
elementy RPG
Czas
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Strategiczne 29 maja 2014

Czternasta odsłona jednej z najdłuższych japońskich serii strategicznych, rozwijanych od 1983 roku przez firmę KOEI. W grze wcielamy się w postać pana feudalnego ery Sengoku, który walczy w imię wielkiej idei zjednoczenia podzielonego wojnami kraju, stając się jednocześnie pierwszym japońskim Szogunem. Rozgrywka opiera się na trzech filarach: kreacji, dyplomacji oraz wojnie.

Destiny of Spirits
Destiny of Spirits

Strategiczne 25 marca 2014

Oryginalna mieszanka gry strategicznej, społecznościowej oraz RPG, która funkcjonuje w modelu free-to-play. Gracze kontrolują drużynę przyjaznych stworów/duchów i walczą z groźnymi monstrami. Kompanami możemy wymieniać się z osobami z całego świata.

History: Legends of War - Patton
History: Legends of War - Patton

Strategiczne 18 grudnia 2012

Osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa z elementami cRPG. Gracze mają okazję dowodzić jednostkami 3. Armii generała Pattona i wziąć udział w operacjach militarnych na terenie Francji, Belgii oraz Niemiec. Deweloperzy ze studia Slitherine zadbali, by gra History: Legends of War - Patton łączyła walory rozrywkowe z elementami edukacji historycznej.

Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX
Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX

Strategiczne 29 maja 2018

Defender's Quest: Valley of the Forgotten jest połączeniem strategii typu „tower defense” oraz gry cRPG. Gracz kieruje poczynaniami młodej dziewczyny imieniem Azra, która próbuje wydostać się z tytułowej Doliny Zapomnianych - krainy pomiędzy światami żywych i umarłych. Aby tego dokonać bohaterka oraz jej kompani muszą stawić czoła hordom przeciwników. Tytuł wyprodukowany został przez studio Level Up Labs.

Chroma Squad
Chroma Squad

Strategiczne prace wstrzymane

Utrzymana w oldskulowej stylistyce humorystyczna gra strategiczna, opracowana przez twórców Knights of Pen & Paper – studio Behold. Produkcja opowiada o grupie kaskaderów, którzy po latach występów postanawiają nakręcić swój własny serial i jako swojego menadżera zatrudniają właśnie gracza. Rozgrywka skupia się zarówno na warstwie ekonomicznej, jak i taktycznych bitwach w systemie turowym. Do naszych obowiązków należy m.in. zatrudnianie aktorów, dobieranie im kostiumów oraz wyznaczanie ról w poszczególnych scenach. Zajmujemy się także techniczną stroną produkcji, nabywając i ulepszając sprzęt, w tym kamery, mikrofony czy elementy scenografii. Następnie przechodzimy do filmowania kolejnych odcinków, które zostały zrealizowane w formie taktycznych bitew, podczas których używamy także typowych filmowych trików i gadżetów. Gra czerpie garściami z niskobudżetowych seriali o superbohaterach pokroju Power Rangers i pełna jest odniesień do kultowych pozycji tego gatunku.