Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

PSV
steampunk
Czas
Akcji
Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG1 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 18 marca 2014

Opracowana przez niezależne szwedzkie studio Image & Form gra zręcznościowo-platformowa, osadzona w uniwersum łączącym klimaty steampunku i Dzikiego Zachodu. Kiedy cywilizacja ludzka upadła, a gatunek homo sapiens uległ degeneracji, zamieniając się w bytujących pod ziemią troglodytów, prym na Ziemi wiodą dziwne robotyczne istoty. Jedną z nich jest główny bohater gry, Rusty, który tropiąc pozostałości po ludzkiej cywilizacji, rozpoczyna podróż w głąb Ziemi w poszukiwaniu interesujących go skarbów. Podczas zabawy przemierzamy kolejne groty, unikając pułapek, walcząc z czyhającymi w mroku przeciwnikami, zbierając minerały i nieustannie dbając o to, byśmy nie zostali w mroku bez oświetlenia. Nasz protagonista wyposażony jest w szereg przydatnych narzędzi, dzięki czemu może samodzielnie drążyć tunele. Po wypełnieniu plecaka możemy wrócić na powierzchnię, by wymienić znalezione minerały na rozmaite towary i ulepszenia dla naszej postaci.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 7 czerwca 2016

Kolejna propozycja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, osadzona w wykreowanym przez nie uniwersum SteamWorld, łączącym cechy nurtu steampunk z elementami westernu. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy na skutek potężnego kataklizmu ludzkość zmuszona została do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych. Gracze wcielają się w kapitana drużyny piratów-robotów, które napadając i rabując wrogie bazy oraz statki, próbują radzić sobie w nowej, postapokaliptycznej rzeczywistości. W przypadku SteamWorld Heist mamy do czynienia z turową strategią science fiction, w której nasze poczynania ograniczone są ilością punktów ruchu. Podczas zabawy kontrolujemy ekipę antybohaterów korzystających z różnych broni, gadżetów oraz umiejętności specjalnych. Kluczem do sukcesu w grze jest zaś umiejętność wykorzystania zdolności poszczególnych postaci oraz łączenia różnych taktyk walki w zależności od rozwoju sytuacji.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 24 listopada 2015

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych, wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

Chronovolt
Chronovolt

Zręcznościowe 21 listopada 2012

Trójwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, w której gracze sterują pojazdem w kształcie kuli przemieszczającym się w labiryncie przecinających się ścieżek, wielopoziomowych platform, wind i drzwi. Tytuł korzysta ze steampunkowej stylistyki.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 28 sierpnia 2012

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium, a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 15 grudnia 2015

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta. Z uwagi na trudności zwykłych doręczycieli w dotarciu do wszystkich rejonów, część przesyłek dostarczana jest przez stworzone do tego celu mechaniczne ptaki. Nad jednym z nich kontrolę przejmują gracze, a ich zadaniem jest przemierzanie rozmaitych i niezbyt przyjaznych lokacji, celem bezpiecznego doręczenia przesyłki i zebrania wszystkich rozsianych po planszy kółek zębatych. Kierowany przez nas ptak nie jest jednak całkowicie bezbronny i posiada m.in. zdolność teleportacji oraz korzystania z rozmaitych power-upów, co pozwala mu wychodzić cało z kolejnych opresji i na różne sposoby radzić sobie z napotykanymi przeszkodami.