Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Karciane - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce karciane na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

PSV
karciane
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO
Uncharted: Pogoń za fortuną
Uncharted: Pogoń za fortuną

Logiczne 4 grudnia 2012

Turowa karcianka z elementami przygodówki i gry akcji. Tytuł powstał z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita jako wynik współpracy zespołów Bend Studio i Loop Games. Zabawa w Uncharted: Fight for Fortune sprowadza się do pojedynków przeciwko sztucznej inteligencji lub innemu graczowi przez Internet. Oczywiście zmagania te przybierają formy rozgrywek karcianych, na potrzeby których uczestnicy komponują własne talie. Obejmują one trzy kategorie: karty frakcji, losu oraz artefaktów. Do tej pierwszej należą bohaterowie i złoczyńcy z serii gier akcji Uncharted od studia Naughty Dog. Postaci te tworzą konkurujące ze sobą drużyny. Z kolei ich umiejętności są modyfikowane przez odpowiednie karty pomocnicze. Gracze zagrywają kolejne karty na przemian, a starcie kończy się w momencie, gdy jedna ze stron pozbawiona zostanie punktów życia. Posiadacze gry Uncharted: Złota Otchłań mają możliwość przetransferowania zgromadzonych artefaktów, zamieniając je na odpowiadające im karty w Uncharted: Fight for Fortune.

Hand of Fate
Hand of Fate

RPG 17 lutego 2015

Oryginalne połączenie gry karcianej, planszówki i RPG-a, osadzone w realiach fantasy. W Hand of Fate gracz przemierza lochy, walczy z potworami i zbiera skarby – jednak nie odbywa się to w taki sposób, jak w typowych grach fabularnych. Zabawa toczy się na wirtualnym stole, przy którym trwa gra w karty – po jednej stronie zasiada gracz, zaś naprzeciw niego znajduje się Rozdający. Lokacje przemierzamy, przemieszczając pionek reprezentujący naszego bohatera po stole i odkrywając kolejne karty, które przedstawiają wrogów, bohaterów niezależnych, rozmaite miejsca i inne elementy składające się na przygodę. Natomiast gdy na naszej drodze pojawiają się przeciwnicy, przenosimy się w trójwymiarowe środowisko i kierujemy bohaterem niczym w tradycyjnej grze RPG akcji TPP. Jak przystało na karciankę, w Hand of Fate nie brakuje również możliwości budowania własnej talii, w skład której wchodzą części ekwipunku, specjalne ataki i inne bonusy nabywane w toku rozgrywki.

Monster Monpiece
Monster Monpiece

Strategiczne 24 stycznia 2013

Wirtualna gra karciana, w której zmierzymy się z przeciwnikami wystawiając do walki mityczne potwory i zwierzęta, takie jak jednorożce czy minotaury, przedstawione w postaci młodych dziewcząt i kobiet. Karty na których występują zostały podzielone na cztery kategorie, a rozgrywka odbywa się w trybie turowym.

Pox Nora
Pox Nora

Strategiczne 31 października 2017

Sieciowa strategia wzbogacona elementami kolekcjonerskiej karcianki. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i polega głównie na rywalizacji z innymi graczami. Ważnym elementem zabawy jest gromadzenie jednostek i używanie ich do tworzenia armii. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami, pozwalającymi na dokupowanie dodatkowych zestawów kart.

Ascension: Chronicle of the Godslayer
Ascension: Chronicle of the Godslayer

Strategiczne prace wstrzymane

Ascension: Chronicle of the Godslayer to karcianka w klimatach fantasy. Gracze dysponują początkowo jedynie dziesięcioma identycznymi kartami, a następnie walczą o przejęcie lub zniszczenie pozostałych, dostępnych we wspólnej puli. Gra oferuje możliwość toczenia pojedynków zarówno w trybie multiplayer, jak i singleplayer.

Top Trumps: NBA All-Stars
Top Trumps: NBA All-Stars

Logiczne 10 lipca 2012

Wydana na najpopularniejsze platformy przenośne gra karciana, w której kolekcjonuje się wizerunki zawodników, układa z nich drużynę i prowadzi ją do zwycięstw.