Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

14. Gry PlayStation 4 przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Gry przed premierą na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Przed premierą 411
PS4
Tematyki
Consortium: The Tower
Consortium: The Tower

RPG 2021

Kontynuacja gry Consortium z 2014 roku, opracowana przez studio Interdimensional Games. Akcja tej nietuzinkowej hybrydy pierwszoosobowej strzelaniny, przygodówki i RPG-a toczy się w 2042 roku. Główny bohater, czyli agent Bishop Six, otrzymuje do wykonania zadanie odbicia zakładników przetrzymywanych w londyńskim The Churchill Tower przez niejakiego Kirila Angelova.

Scopophobia
Scopophobia

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Klimatyczna zręcznościowa gra z elementami skradanki, stworzona przez krakowskie studio Bloober Team, mające na koncie m.in. takie produkcje jak Alien Breed czy horror Layers of Fear. Scopophobia osadzona została w świecie inspirowanym XIX-wiecznym Londynem. Po mieście grasuje ogromny bazyliszek, zdolny obrócić w kamień każdego samym tylko spojrzeniem. Gracze wcielają się w dzieci, usiłujące za wszelką cenę unikać śmiercionośnego wzroku bestii.

Kyn
Kyn

RPG jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w klimacie komediowego fantasy taktyczna gra cRPG, będąca pierwszym komercyjnym projektem duńskiego studia Tangrin Entertainment. Akcja osadzona została w krainie, w której magia budzi powszechny strach, a przywilej jej używania zarezerwowany jest wyłącznie dla najznamienitszych wojowników.

Quantum Replica
Quantum Replica

Akcji 2021

Skradanka z elementami gry platformowej utrzymana w stylistyce cyberpunk. Quantum Replica rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludzie zamieszkują ogromne metropolie, a ich życie jest w całości kontrolowane przez rząd. Jednak główny bohater wymyka się systemowi. Ponieważ nie jest on zarejestrowany – ani nawet nie pamięta, kim jest – szybko staje się najbardziej poszukiwaną osobą w mieście.

Dear Charlotte
Dear Charlotte

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego survival horroru, będąca debiutancką produkcją niezależnego, indyjskiego studia Method to Madness. W grze Dear Charlotte wcielamy się w rolę mężczyzny, będącego niegdyś pacjentem podupadłego ośrodka badawczego. Kiedy na terenie placówki wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zostaje on uratowany przez niezbyt stabilnego psychicznie dr Kremlina, który wydaje się sprawcą całego zamieszania.

Anonymous;Code
Anonymous;Code

Przygodowe 2021

Klasyczna przygodówka typu visual novel, wyprodukowana przez twórców popularnego Steins;Gate. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a bohaterem jest 16-letni chłopak, który korzysta ze specjalnej umiejętności, pozwalającej mu na „hakowanie” rzeczywistości.

Unformed
Unformed

Akcji 2021

Produkcja typu metroidvania, w której gracz trafia do fantastycznej krainy skrywającej klucz do nieśmiertelności. Akcja prezentowana jest z boku, a zabawa polega na eksploracji zróżnicowanych poziomów, wykonywaniu zadań zlecanych przez postacie niezależne, rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

Warlocks 2: God Slayers
Warlocks 2: God Slayers

RPG 2022

Platformowe RPG akcji od polskiego studia Frozen District, które stanowi kontynuację Warlocks vs Shadows z 2015 roku. Warlocks 2 oferuje nową kampanię fabularną, bardziej rozbudowane mapy, a także usprawnioną walkę, która daje dużo więcej możliwości niż poprzednio.

Ever Forward
Ever Forward

Logiczne lipiec 2021

Gra logiczno-przygodowa TPP, w której jako dziewczyna imieniem Maya przemierzamy świat z pogranicza snu i jawy. W Ever Forward zajmujemy się przede wszystkim rozwiązywaniem pomysłowych zagadek oraz kolekcjonowaniem fragmentów wspomnień bohaterki. Dopełnieniem całości są elementy zręcznościowe i skradankowe.

The Procession to Calvary
The Procession to Calvary

Przygodowe 2021

Humorystyczna gra przygodowa typu point & click, nawiązująca do dzieł grupy Monty Pythona. Jej oprawa graficzna została opracowana z wykorzystaniem fragmentów renesansowych dzieł sztuki. Za stworzenie The Procession to Calvary odpowiada Joe Richardson.

Airhead
Airhead

Zręcznościowe 2021

Platformowa gra zręcznościowo-logiczna 2,5D z elementami metroidvanii. W Airhead przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów żyjących w symbiozie. Ciało i Głowa przemierzają dystopijną krainę i poznają jej tajemnice. Starają się przy tym odzyskać serce zapewniające drugiemu z protagonistów życiodajny tlen.

Broken Roads
Broken Roads

RPG 2021

Izometryczna gra RPG inspirowana pierwszymi częściami serii Fallout. Trafiamy do postapokaliptycznej Australii, a dokonywane przez nas wybory kształtują kompas moralny bohatera, który wpływa na dostępne perki i kwestie dialogowe. Nad Broken Roads pracował Colin McComb, współtwórca m.in. Planescape Torment.

Trash Sailors
Trash Sailors

Zręcznościowe 2021

Polska gra action-adventure z elementami survivalu i roguelike’a, w której wcielamy się w żeglarzy przemierzających zatopiony świat w poszukiwaniu skrawka suchego lądu. W Trash Sailors można grać w pojedynkę, jednak tytuł stworzono z myślą o 4-osobowej kooperacji.

Project Monolith
Project Monolith

Akcji maj 2021

Trójwymiarowa, przygodowa gra akcji, łącząca rozgrywkę rodem z brawlera z elementami znanymi z przygodówek. Produkcja działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i oferuje intensywny system walki i barwny świat.

Thunder Tier One
Thunder Tier One

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Opracowana przez niezależne fragOut Studio taktyczna strzelanina z akcją ukazaną w perspektywie top-down. Akcja Thunder Tier One rozgrywa się na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, kiedy to w obliczu rosnących wpływów grupy terrorystycznej White Octopus do życia powołana zostaje tytułowa, elitarna jednostka wojskowa. Gracz wciela się w rolę lidera tejże formacji, a jego zadaniem jest powstrzymanie wroga, zanim doprowadzi on do destabilizacji sytuacji politycznej na całym świecie.

Solstice Chronicles: MIA
Solstice Chronicles: MIA

Akcji 2022

Kolejna produkcja, której akcja rozgrywa się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry The Red Solstice. Tytuł zrywa z konwencją strategii taktycznej na rzecz twin-stick shootera, doprawionego rozwojem postaci w stylu Diablo.

Mesmer
Mesmer

RPG 2022

Niecodzienna gra RPG z elementami strategii i skradanki, w której wcielamy się w przywódczynię buntu w mieście Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami nowego króla w metropolii zapanowała nierówność, więc organizujemy rewolucję, skradając się pod osłoną nocy i werbując stronników.

Firmament
Firmament

Przygodowe 2021

Steampunkowa przygodówka FPP od twórców serii Myst. W grze Firmament trafiamy do fantastycznego świata, który przemierzamy wraz ze zmarłą mentorką i latającym mechanicznym towarzyszem, rozwiązując zagadki i stopniowo poznając fabułę.

Red Ash
Red Ash

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Przygodowa gra akcji będąca duchowym spadkobiercą Mega Man Legends, opracowana przez twórców pierwowzoru. Akcja Red Ash toczy się na planecie przypominającej Ziemię, gdzie długa wojna z inteligentnymi maszynami doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Gracz wciela się w śmiałka zajmującego się poszukiwaniem pozostałości starożytnej cywilizacji, które pomogą odbudować podupadłe społeczeństwo. Akcja Red Ash rozpoczyna się w momencie, gdy do miasta Great Slope zbliża się gigantyczny robot-forteca.

Classroom Aquatic
Classroom Aquatic

Symulacje 2021

Quasi-symulator opracowany z myślą o goglach VR (ale niewymagający ich do działania). W Classroom Aquatic wcielamy się w nurka, który w ramach międzyszkolnej wymiany trafił do podwodnego świata delfinów. Jak powszechnie wiadomo, zwierzęta te są bardzo inteligentne, tak więc również pisanie testów i klasówek nie sprawia im większych problemów.

City Shrouded in Shadow
City Shrouded in Shadow

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Survivalowa gra akcji na konsole PlayStation 4. W produkcji poznajemy losy osób, które starają się przetrwać w świecie opanowanym przez potężne i tajemnicze istoty zwane Giant Shadows.

Animal Rescue
Animal Rescue

Symulacje 2022

Animal Rescue to przygodowa gra akcji symulująca pracę weterynarza-ratownika. Podczas zabawy podróżujemy przez różne środowiska, ratując zwierzęta zagrożone przez katastrofy naturalne lub działalność ludzi. Musimy je także leczyć, przeprowadzając zabiegi oraz podając leki.

Undying
Undying

Przygodowe 2021

Survivalowa gra przygodowa w klimatach postapokalipsy od studia Vanimals. W Undying wcielamy się w matkę pogryzioną przez zombie, starającą się nauczyć swego syna przetrwania w świecie opanowanym przez nieumarłych, nim zabije ją infekcja.

Nongunz: Doppelganger Edition
Nongunz: Doppelganger Edition

Akcji 2021

Platformowa gra akcji z elementami charakterystycznymi dla podgatunku roguelike. Akcja Nongunz: Doppelganger Edition rozgrywa się w tytułowym świecie pełnym gotyckich podziemi, w których czekają na gracza zastępy przeciwników do pokonania.