Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Proxi (iOS)

Proxi iOS

Nietypowa produkcja, która umożliwia graczom budowanie baśniowych światów z kawałków wspomnień. Za stworzenie gry odpowiadają studio Gallium Artists oraz Will Wright – twórca m.in. serii SimCity, The Sims oraz Spore.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Apple iOS
Okładka Proxi (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

2023

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Proxi to ciekawa produkcja, którą najłatwiej zaliczyć do gatunku strategii ekonomicznych pokroju cyklu SimCity czy Cities Skylines. Tytuł pozwala graczom na budowanie światów z… fragmentów wspomnień – a wszystko w ramach kształtowania świadomości „nowonarodzonego” AI. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają studio Gallium Artists oraz Will Wright (twórca m.in. wspomnianego SimCity, The Sims oraz Spore).

Mechanika

U swoich podstaw gra przypomina typową strategię ekonomiczną pokroju SimCity, w której zajmujemy się budowaniem miasta. Różnica polega na tym, że w Proxi wznosimy baśniowy świat, złożony z kawałków wspomnień nazwanych Mem – każde z nich ma konkretny wygląd, atmosferę i udźwiękowienie. Powoduje to, że rezultat naszej pracy jest nieporównywalnie barwniejszy – „miasteczko” może być pełne np. budynków z wielkimi pojazdami lub zwierzętami na dachach. Konstruując swoje światy gracze mogą dobierać fragmenty, sortując je wedle tematów, takich jak „przygody rodzinne”. Z czasem poszczególne „wysepki” wspomnień łączą się w jedno, niezwykłe miejsce. Co więcej, cała zabawa jest tak naprawdę sposobem na kształtowanie osobowości AI – tytułowego Proxi.

Tryby gry

W Proxi możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi.

Kwestie techniczne

Proxi ma ciekawie zaprojektowaną, trójwymiarową grafikę. Gra jest oparta na silniku Unity i pod względem technologicznym nie odbiega od standardów typowych dla współczesnych produkcji mobilnych, jednak pełen kolorów, pomysłowy styl artystyczny pozwala osiągnąć interesujący rezultat końcowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Proxi

odpowiednia dla każdego wieku

Twórca serii SimCity i The Sims szykuje nową grę; moderzy zaproszeni do współpracy
Twórca serii SimCity i The Sims szykuje nową grę; moderzy zaproszeni do współpracy

wiadomość28 marca 2021

Will Wright werbuje osoby, które będą uczestniczyć w zamkniętych beta-testach jego najnowszej produkcji. Chętnych poszukuje wśród społeczności moderskiej The Sims.

Proxi nowym projektem Willa Wrighta - ojca SimCity i The Sims
Proxi nowym projektem Willa Wrighta - ojca SimCity i The Sims

wiadomość20 marca 2018

Will Wright, czyli ojciec SimCity i The Sims, pracuje nad mobilną grą Proxi. W niej gracze mają tworzyć wirtualne światy z własnych wspomnień i w ten sposób kształtować sztuczną inteligencję, stanowiącą odbicie ich własnych osobowości.