Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Prost Grand Prix 1998 (PC)
OkładkaProst Grand Prix 1998 (PC)

Prost Grand Prix 1998 PC

Skupiająca się na rozgrywkach formuły 1 gra wyścigowa, firmowana nazwiskiem słynnego francuskiego kierowcy Alaina Prosta. Możemy wziąć udział w trybie mistrzostw, bądź potrenować w trybie pojedynczego wyścigu lub testów.

Wyścigi | Formuła 1

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prost Grand Prix 1998 Premiera PC

1stycznia1998

pudełko PL

10kwietnia1999

producent: Visiware wydawca: Canal+ Multimedia wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Prost Grand Prix 1998

F1 Racing Championship

Grand Prix 2

Warm Up: Formula Racing

Gra wyścigowa firmowana nazwiskiem jednego z najsłynniejszych kierowców formuły 1, Alaina Prosta, właściciela zespołu rajdowego Prost Grand Prix, który wystartował w sezonie 1997, zbudowany na gruzach bankrutującego teamu Ligier. Wydawcą gry jest Canal+ Multimedia – oddział francuskiego koncernu medialnego, od lat zaangażowanego w promocję tej elitarnej dyscypliny sportu.

Produkcja nie posiada niestety oficjalnej licencji FIA, dlatego, oprócz tytułowego zespołu Alaina Prosta, w grze pojawiają się tylko fikcyjne zespoły oraz kierowcy. Mimo to, kształty oraz barwy poszczególnych bolidów wyraźnie nawiązują do samochodów, które uczestniczyły w rozgrywkach sezonu 1995-96. Na szczęście autorzy zadbali o rozbudowany edytor, pozwalający nie tylko zmienić nazwy zespołów czy nazwiska kierowców, ale także modyfikować ich umiejętności oraz przemalować i zmienić osiągi samochodów.

Prost Grand Prix pozwala jedynie na zabawę w trybie single player i oferuje trzy tryby rozgrywki. Możemy wziąć udział w mistrzostwach i rozegrać pełen sezon wyścigów formuły 1 lub poćwiczyć nasze umiejętności w trybie pojedynczego wyścigu bądź testów. Podczas sezonu musimy dostosować się do rzeczywistych przepisów FIA, a także kar stosowanych przez sędziów w czasie wyścigu (jak „stop & go”, a nawet dyskwalifikacja). Wielbiciele manipulowania ustawieniami samochodów, dostają możliwość dostosowania przed każdym z wyścigów takich elementów, jak spojlery, opony, przełożenia skrzyni biegów itp.

Mimo oddania zmieniających się warunków atmosferycznych (jak słońce, zachmurzenie czy deszcz) i wykorzystania możliwości akceleratorów 3D, oprawa graficzna nie zapiera tchu w piersi. Sam model jazdy jest również mocno uproszczony, a możliwości tuningu dosyć skromne, przez co grze brakuje nieco realizmu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Prost Grand Prix 1998 cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Prost Grand Prix 1998: Odpowiednia dla każdego wieku.

Prost Grand Prix 1998 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100
  • 16 MB RAM
  • DOS/Windows 95