Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Project Powder (PC)

Project Powder PC

Project Powder to gra z gatunku Massive Multiplayer Online. Jej tematem są wyścigi i ewolucje na snowboardzie.

Sportowe | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Project Powder (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2008

Project Powder to snowboardowe wyścigi wykonane w konwencji gry MMO. W przeciwieństwie do konkurencyjnych tytułów PP udostępniany jest graczom na zasadzie free-to-play, a sukces w wyścigach w znacznie większym stopniu zależy od umiejętności graczy niż zakupionych w sieciowym sklepiku ulepszeń.

Koncepcja gry opiera się na rywalizacji graczy na snowbowardowych deskach. Do wyboru jest kilka wariantów zabawy. W klasycznym trybie wyścigu udział może wziąć każdy, a o sukcesie decyduje odpowiednio dobrana do trasy sekwencja tricków, które pozwalają zwiększyć prędkość jazdy. W trybie walki (PvP) gracze mogą przeszkadzać przeciwnikowi wykorzystując różne umiejętności i gadżety, jakimi dysponują ich postacie. Trzeci tryb – coin mode, bazuje głównie na elementach zręcznościowych, a zadaniem uczestników wyścigu jest zebranie jak największej liczby monet na trasie.

W każdym z trybów można także organizować wyścigi drużynowe, przypominające nieco bitwy pomiędzy klanami w innych grach z gatunku MMO.

Charakterystycznym elementem Project Powder są zapożyczenia z RPG. Uczestnicząc w wyścigach gracze gromadzą punkty doświadczenia, dzięki którym ich postacie mogą awansować na kolejne poziomy, rozwijając umiejętności i ucząc się nowych sztuczek. Także posiadany sprzęt snowboardowy można poddawać rozmaitym modyfikacjom i ulepszeniom.

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po Project Powder początkowo zrazić może przytłaczająca liczba dostępnych opcji. Na szczęście większością ustawień nie trzeba się początkowo przejmować, bo po kilku wyścigach zrozumienie ich nie nastęrczy żadnych problemów.

Gra oferuje kilka typów awatarów reprezentujących graczy. Ich wygląd można modyfikować głównie dzięki zdobywanym bądź kupowanym w sklepiku przedmiotom (m.in. skrzydła, stroje, deski). Mocno urozmaicone są za to trasy, na których rozgrywane są wyścigi.

Grafika Project Powder odstaje od standardów końca pierwszej dekady XXI wieku. Wystarczy jednak spojrzeć na techniczne wymagania gry, by zrozumieć intencje twórców. PP można bez problemu uruchomić nawet bardzo starych komputerach. Braki w oprawie graficznej rekompensuje ciekawa stylistyka i dynamika akcji.

Interesujące są także powiązania pomiędzy Project Powder i siostrzanym tytułem SnowBound Online, wydawanym przez niemiecką firmę Advanced Cyber Entertainment. Obie gry korzystają z tego samego silnika graficznego i wyglądają bardzo podobnie. SBO wyróżnia się jednak większą liczbą dostępnych tras, nieco bardziej rozbudowanymi opcjami rywalizacji oraz częstszymi aktualizacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Project Powder

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Project Powder

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista