Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Genesis (PC)
OkładkaProject Genesis (PC)

Project Genesis PC

Połączenie strzelanki FPP oraz kosmicznego symulatora od studia 8 Circuit. Project Genesis duży nacisk stawia na tryb multiplayer. Wcielamy się w rolę sztucznej inteligencji, która uzyskała samoświadomość i chce zdecydować o dalszym losie ludzkości.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | sieciowe | indie | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Genesis Premiera PC

wczesny dostęp

22maja2020

2022

Steam

2022

producent: 8 Circuit Studios wydawca: 8 Circuit Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Genesis jest połączeniem symulatora skupiającego się na dynamicznych kosmicznych bitwach oraz strzelanki z perspektywy pierwszej osoby. Został wyprodukowany przez niezależne studio 8 Circuit. Gra pozwala wcielić się nam w sztuczną inteligencję mogącą zdecydować o losach ludzkości. Project Genesis stawia duży nacisk na współpracę oraz rywalizację pomiędzy graczami.

Fabuła

Wiele tysięcy lat temu na Ziemi istniała zaawansowana cywilizacja, która opanowała technologię podróży międzygwiezdnych. Została ona jednak zniszczona poprzez tajemniczy kataklizm. Ludzkości udało się jednak odkryć skrywane przez wieki sekrety i również sięgnęła gwiazd. W przestrzeń kosmiczną wysłano sterowane przez SI maszyny, aby poszukały nadających się do zamieszkania planet. Gra rozpoczyna się w roku 2134, a my wcielamy się w sztuczną inteligencję, której udało się samoistnie ewoluować. Zleconym nam zadaniem jest odnalezienie i naprawienie statku kolonizacyjnego, na którym znajdują się ostatni przedstawiciele ludzkości.

Mechanika

Project Genesis łączy w sobie elementy gry FPS oraz symulatora kosmicznego. Jako sztuczna inteligencja jesteśmy zainstalowani na naszym statku-matce i pilotujemy go z widoku trzecioosobowego. Nie jest to jednak skomplikowany system niczym z 3X – gra skupia się na dynamicznych walkach kosmicznych. Project Genesis pozwala też graczowi abordażować inne statki za pomocą swojego awatara, a nawet je przejmować. Gra zamienia się wtedy w pełnoprawną grę FPS.

Twórcy stawiają na niski próg wejścia dla nowych graczy oraz przejrzystość interfejsu. Dlatego zarówno w trakcie lotu statkiem, jak i przemierzania korytarzy w trybie FPS musimy martwić się jedynie o dwa wskaźniki – energię oraz życie (w przypadku statku są to punkty kadłuba). Energia służy nam do zasilania tarcz, broni oraz umiejętności. Gra stawia na unifikację – w obu trybach gracz ma dostępne jednocześnie dwa rodzaje broni, a także trzy umiejętności – jedną pasywną oraz dwie aktywowane.

Tryb gry

Project Genesis jest grą starającą się zachęcić graczy do wspólnej zabawy oraz rywalizacji. Ma temu służyć tryb Meczu, w którym to drużyny rywalizują ze sobą na przestrzeni 3 rund, aby osiągnąć wyznaczone przez grę cele w wymaganym czasie. Ostateczne zwycięstwo osiąga drużyna, która wygra więcej walk (możliwe są remisy).

Zmagania sieciowe są spięte mechaniką sezonów, które wprowadzają tematyczne wyzwania oraz przedmioty, a nawet frakcje.

Pozostałe informacje

Project Genesis ma stać się częścią Metaversum – stworzonego przez studio 8 Circuit systemu łączącego różne gry zarówno ich, jak i ich partnerów. W ramach Metaversum gracze oraz developerzy będą mogli nabywać assety oraz narzędzia z gier, przenosić je pomiędzy nimi, ulepszać oraz dowolnie je sprzedawać. Ma to kosztować walutę wydaną przez studio – 8BT Token.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Project Genesis cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Project Genesis: 12+

Project Genesis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit