Forum Gry Filmy i Seriale Tech Ogólne Archiwum Regulamin

Gra Pro Pinball Timeshock!

31.08.2025 23:46
Codename 23
1
Codename 23
22
Chorąży
5.0

Pinball lub jak kto woli flipper’y to gra zręcznościowa, która jest prymitywnym przodkiem naszych ulubionych gier komputerowych. Tak, tak, gdyby nie stoły pinball’owe, kto wie jak by wyglądała teraz branża gier.

Pinball to była rozrywka naszych dziadków, jeszcze przed ery automatów arkadowych. W latach dziewięćdziesiątych natomiast, bardzo modnym było przenoszenie tej gry do wirtualnego świata.

Każde z branżowych czasopism w tamtych czasach co jakiś czas wrzucało demo kolejnego pinball’a (nie mówiąc o tym, że system Windows miał wgrane systemowo własnego pinball’a).

Jedną z serii przodujących w tego typu arkadówkach (lub jak niektórzy twierdzili symulatorach – co z resztą nie mija się z prawdą) był Pro Pinball.

Będąc szczerym, nie rozumiem fenomenu flipper’ów i nie widzę w nich nic atrakcyjnego. Kulka lata po stole jak mucha na prochach po gnojowniku. Szanuję za to osoby, które biją rekordy w tych grach – dla mnie utrzymanie kulki na stole kilkadziesiąt sekund jest nie lada wyzwaniem.

Ale przejdźmy do gry. Timeshock, choć ma już swoje lata, to wygląda i brzmi naprawdę dobrze. Nawet obecnie wygląda świetnie!

Mechanicznie to niczym nie różni się od oryginalnych flipper’ów – odbijamy kulkę, nabijamy punkty, bijemy rekordy. Nie da się bardziej tego rozpisać.

Czy warto go instalować? Niestety, gra działa tylko z płytą CD. Gdyby nośnik nie był wymagany, pewnie bym ją zostawił na dysku jako przerywnik między poważnymi grami lub by pograć z nudów. A tak? Nie widzę sensu, żeby podłączać CD-ROM dla kilku minut klikania w CTRL-e. Gra jest również sprzedawana w wersji cyfrowej, ale po prostu szkoda mi na nią wydawać pieniędzy (z tego samego powodu).

Ale! Jeśli lubisz pinball’e to jak najbardziej warto zainstalować, miłośnikowi flipper’ów powinna się spodobać!

PLUSY:
+ Strona wizualna w ogóle się nie zestarzała.
+ Nawet fajna muzyka.

MINUSY:
- Tylko dla miłośników pinball’i.

31.08.2025 23:51
Iselor
2
odpowiedz
Iselor
39
Senator

Gra w big boxie jest do kupienia w Kłodzku, w sklepie komputerowym na Armii Krajowej 3. Cena to bodajże 56 zł. Przynajmniej była kilka dni temu gdy tam byłem :) Ja nie kupiłem bo mam pakiet pinballi na PS 2.

Gra Pro Pinball Timeshock!