Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Princess Crown (PSP)

Princess Crown PSP

Princess Crown to konwersja gry pod tym samym tytułem z konsoli Sega Saturn. Fabuła przenosi nas w świat fantastycznego królestwa, którym rządzić ma wkrótce nastoletnia księżniczka imieniem Gradriel.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Princess Crown (PSP)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

22września2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Princess Crown to konwersja gry pod tym samym tytułem z konsoli Sega Saturn. Fabuła przenosi nas w świat fantastycznego królestwa, którym rządzić ma wkrótce nastoletnia księżniczka imieniem Gradriel. Małej następczyni tronu nie podobają się jednak dworskie zwyczaje i postanawia opuścić zamek, aby wzorem swojej zmarłej matki zwalczać coraz śmielej panoszące się po krainie zło.

Program stanowi krzyżówkę gry zręcznościowej z namiastką cRPG, czyli po prostu hack & slash. W porównaniu z pierwowzorem nie zaszły większe zmiany, dokonano m.in. modyfikacji przedstawionego tekstu oraz zaaplikowano przyjemną dla oka i ucha galerię dźwiękowo-obrazową. Rozgrywka opiera się na eksplorowaniu nowych lokacji, odwiedzaniu licznych miast, używaniu przedmiotów, rozmowach z napotkanymi postaciami - które można spotkać także wewnątrz budynków, no i oczywiście na pokonywaniu coraz to silniejszych wrogów. Wszystko to wpływa na rozwój Gradriel, co symbolizowane jest poprzez zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia. W wypełnianiu głównego zadania asystują także inni bohaterowie, a do ich odblokowania służą porozrzucane w królestwie księgi. Każda z takich postaci dysponuje osobliwymi umiejętnościami i wyróżnia się unikalnymi misjami pobocznymi.

Interesująco prezentuje się system walki. W chwili napotkania na drodze niepożądanego towarzystwa, ekran prowadzonej potyczki do złudzenia przypomina starą szkołę japońskich bijatyk. Ekwilibrystyczne ruchy biorących udział w starciu postaci, połączone zostały z wylewem przeróżnych efektów świetlnych. Gracz do dyspozycji ma także kombinacje, którymi można zaskoczyć przeciwników, tak samo jak i wymagające uprzedniego naładowania ciosy specjalne.

Princess Crown bazuje na środowisku dwuwymiarowym. W oczy rzucają się przede wszystkim pokaźnych rozmiarów sylwetki wszystkich występujących w grze postaci. Natomiast zastosowana muzyka nosi ślady orkiestrowego brzmienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Wymagania wiekowe Princess Crown

12+

Wymagania sprzętowe Princess Crown

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB