Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4
Okładka Pop-Up Pilgrims (PS4)

Pop-Up Pilgrims PS4

Pop-Up Pilgrims to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa przeznaczona na PlayStation VR. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie pielgrzymów przez pełne rozmaitych niebezpieczeństw lokacje. Grę stworzyło studio Dakko Dakko.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Pop-Up Pilgrims (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13lutego2018

13lutego2018

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pop-Up Pilgrims to kolejna gra wyprodukowana przez niezależne studio Dakko Dakko. Firma założona przez Rhodriego Broadbenta, byłego pracownika Lionhead i Q-Games, wydała swoją pierwszą pozycję – The 2D Adventures of Rotating Octopus – w 2011 roku. Opisywany projekt jest największym w historii dewelopera.

Mechanika

Pop-Up Pilgrims to gra przeznaczona na platformę PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Zazwyczaj w tego typu produkcjach akcja ukazywana jest z oczu bohatera. W tym przypadku rozgrywka odbywa się w 2D. Na ekranie wyświetlana jest plansza, po której przechadzają się tytułowi pielgrzymi. Zasady zabawy są bardzo proste – musimy przeprowadzić szwendające się wszędzie postacie do wyjścia. Samo sterowanie również nie nastręcza problemów, gdyż wystarczy spojrzeć w dane miejsce i nacisnąć przycisk, by wysłać tam swoich podopiecznych. Nie oznacza to jednak, że gameplay jest prostacki.

Deweloperzy przyszykowali szereg zróżnicowanych plansz – od mroźnej krainy, przez poziom opanowany przez wielkiego ptaka, aż po ciemną, zachmurzoną lokację. Każda z map zbudowana jest z szeregu kondygnacji. Dodatkowo wypełniono je rozmaitymi przeszkodami, przepaściami i przeciwnikami czyhającymi tylko na jeden zły ruch. W związku z tym podczas zabawy musimy wykazać się spostrzegawczością, zwinnością oraz opanowaniem, gdyż kontrolowanie grupki niesfornych pielgrzymów wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać.

Kwestie techniczne

Pop-Up Pilgrims to ładna, dwuwymiarowa produkcja. Oprócz zróżnicowanych plansz uwagę przykuwa także sama, orientalna stylistyka. Na plus należy zaliczyć również proste, ale przyjemne animacje pielgrzymów i innych postaci wyświetlanych na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pop-Up Pilgrims

Klasyfikacja PEGI Pop-Up Pilgrims

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.